Gamze-Gökhan davası ertelendi

  • Giriş : 05.06.2006 / 00:00:00

Eski sevgilisi Gamze Özçelik'in müstehcen görüntülerini yayınladığı iddiasıyla cezaevinde yatan Gökhan Demirkol'un yargılanmasına Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Duruşmada Gökhan Demirkol'un tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Duruşmaya Gamze Özçelik katılmazken, Gökhan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt, Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan hazır bulundu. Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada söz isteyen Gökhan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt, müvekkilinin rahatsız olmasına rağmen mazeret bildirmeden duruşmaya katıldığını söyledi. İlk davadan bu yana tecavüz konusunun üzerinde durdukları belirten Yeşilyurt, "Gamze Özçelik yeniden Amerika'yı keşfetmeye çalışıyor. Gamze Hanım tecavüz edildiğini ve olay gecesi kendisinde olmadığını iddia ediyor. Baygın halde iken nasıl oluyor da insan makyaj yapıyor. Ayrıca küpelerini takıp saçlarını topuz yapıyor. Aynı gece üç ayrı elbise değiştirmiş. Böyle tecavüz nerede görülmüş." diye sordu.

Bu arada Gökhan Demirkol'un Antalya'da avukatlığını yapan Fevzi Dursuneli, Aziz Çetin ve Pınar Azdemir'i azlettiği ve ağır ceza avukatı Rıdvan Yıldız ile anlaştığı belirtildi. Davada ilk kez söz alan Yıldız da Demirkol'a Gamze Özçelik tarafından 0555 nolu aboneden geçilen çıplak fotoğrafların tespit edilmesini istedi. Daha sonra eski sevgilisi Gamze Özçelik'in müstehcen görüntülerini yayınladığı iddiasıyla 7 aydan beri cezaevinde yatan Gökhan Demirkol, rahatsız olduğu gerekçesi ile 10 günden beri Antalya Devlet Hastanesi'nde tedavi altında bulunduğunu belirterek tahliyesini istedi. Oldukça bitkin olduğu gözlenen Demirkol'un talebi reddedildi.

Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne Gamze Özçelik'in akıl ve beden sağlığının Adli Tıp Kurumu tarafından araştırılması için talimat yazısı göndermesinin ardından, Gamze Özçelik geçtiğimiz günlerde Adli Tıp Kurumu'nda heyetle görüşmüş ve rapor hazırlanmıştı.

İlk olarak söz alan Gamze Özçelik'in avukatı Fatih Volkan Gamze Özçelik'in tecavüze uğradığını fakat olayın çarpıtıldığını söyledi. Yapılan konuşmaların ardından mahkeme heyeti, Gamze Özçelik'in akıl ve beden sağlığı raporunun Adli Tıp Kurumu'ndan beklenmesine karar vererek duruşmayı 5 Temmuz 2006 tarihine erteledi.

Duruşmanın ardından Gökhan Demirkol'un babası Ali Rıza Demirkol gazetecilere açıklama yapmaktan kaçınarak, "Benim yerimde olan bir baba ne hissediyorsa, ben de onu hissediyorum. Çok üzgünüm." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious