Gani Müjde: Bir daha Tükiye'de film çekmem

Gani Müjde: Bir daha Tükiye'de film çekmem.11290
  • Giriş : 20.04.2008 / 12:22:00

Ünlü senarist Gani Müjde, saraylarda çekim yapılmasına bir türlü izin verlimediği için ertelediği 'Osmanlı Cumhuriyeti' filminden sonra, "Bir daha film yaparsam Avrupa'da çekeceğim" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük çabalardan sonra nihayet 18 Nisan'da motor diyecek olan Gani Müjde, "Kültür Bakanı sayesinde bazı yerleri aldık, geri de vermeyi düşünmüyoruz. Sinemaya tüm mekanların açık olması gerekiyor. Sadece Kültür Bakanımız'dan destek görebildik, onun dışında kimise bizimle ilgilenmedi" diye konuştu.

Devletten film çekmek için herhangi bir yardım talebi olmadığını sadece izin vermelerinin yeterli olduğunu söyleyen Gani Müjde, "Zaten teklif etseler de almam. Ben bağımsız olmak istiyorum. Balık vermesinler tutmayı öğretsinler yeter. Bürokrasiyle boğuşmak bize zaman kaybettiriyor, sinemaya zarar veriyor. Bir daha film yapacaksam Avrupa'da çekeceğim. Türkiye diye Yunanistan'da set kuracağım. Burada çekmekten daha kolay. Yasalar, meclis, belediyeler, politikacılar, hepsi sanıyorum televizyonun popülerliğinden kaynaklanan nedenle kamera düşmanlığı içindeler. Bunun düzeltilmesi gerekiyor" diye konuştu.

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious