"GAP illeri arasında ayrım olmaz"

  • Giriş : 24.01.2008 / 13:31:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, GAP illeri arasında herhangi bir ayrımın sözkonusu olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Valilik ziyareti sonrasında Adıyaman Belediyesi'nde halk oyunları ekibiyle karşılanan Bakan Ekren, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan'ı makamında ziyaret etti.

Bakan Ekren, burada yaptığı konuşmada,"Adıyaman'da yerel yöneticiler ve Vali ile görüşmelerimiz oldu. Kentte yapılan çalışmalar ve kentin gelişimi hakkında bilgiler aldık. Öğleden sonra yapacağımız toplantıda, GAP illeri içerisinde Adıyaman'ın mevcut durumu, kentin sosyal ve ekonomik gelişimini burada seçilen GAP platformu üyeleri ile görüşüp bir değerlendirme yapacağız.'' dedi.

Son yıllarda ekonomi anlamında Adıyaman'da ciddi gelişmeler yaşandığını anlatan Ekren, ''Adıyaman, bu gelişmeleriyle GAP illeri içerisinde model alınabilecek iller arasında yer alıyor. Bu, bizleri sevindirici bir durum. Aynı çalışmayı GAP'ın diğer illerinde de yapmayı düşünüyoruz.'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Adıyaman, GAP illeri arasında ismi en az anılan il ve projenin nimetlerinden faydalanamıyor. GAP denilince neden akla hep Gaziantep ve Şanlıurfa geliyor?'' sorusuna Bakan Ekren, böyle bir durumun söz konusu olmadığı şeklinde cevap verdi.

Ekren, ''GAP'ta 9 il var. Bu iller arasında hiçbirinde herhangi bir ayrım söz konusu değildir. Zaman zaman basında çıkan Gaziantep ve Şanlıurfa isimleri ise büyük kent olmasından kaynaklanmaktadır. Bu da basında yanlış zikrediliyor olabilir. Ama sonuçta Güneydoğu Anadolu Projesi 9 ili kapsamaktadır. Bu iller arasında da herhangi bir ayrım sözkonusu değil. Bugün de Adıyaman'da proje paydaşlarını dinleyerek Adıyaman içinde neler yapılacağını kararlaştıracağız.'' diye konuştu.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious