Garanti, 8'inci kez Türkiye'nin en iyi bankası seçildi

  • Giriş : 13.07.2007 / 14:00:00

Garanti Bankası, finans dergisi Euromoney'de, 8'inci kez Türkiye'nin en iyi bankası seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Garanti Bankası, finans dergisi Euromoney'den, Euromoney Mükemmelik Ödülü (The Euromoney Award for Excellence) alarak 8'inci kez Türkiye'nin en iyi bankası seçildi.

Her yıl temmuz ayında son bir yılın bankacılık ve sermaye piyasalarında mükemmellik standartlarını belirleyen kuruluşlara verilen ödüller, İngiltere'nin başkenti Londra'da The Brewery'de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Euromoney yetkililerinin yaptığı değerlendirmede, Garanti'nin, 2006'da elde ettiği etkileyici mali sonuçlar sayesinde diğer Türk bankaları arasından sıyrılarak en tepeye çıktığı, özellikle net karını yüzde 47.5, vergi öncesi karını ise yüzde 39.9 seviyesinde artırmasının Türkiye'nin en iyi bankası seçilmesinin başlıca nedenleri olduğunun vurgulandığı kaydedildi.

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen de, dünya finans çevrelerinin her yıl merakla beklediği ödülleri 8'inci kez almaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Özen, "2006 yılında kaliteden ödün vermeksizin gösterdiğimiz büyüme ve hizmet performansımız, sadece müşterilerimiz tarafından değil, Euromoney tarafından da takdirle karşılandı. Her zaman daha iyisi için çalışmayı içeren hizmet anlayışımızdan ve sürdürülebilir büyüme stratejimizden taviz vermeyeceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious