Garanti IIP sertifikasını yeniledi

Garanti IIP sertifikasını yeniledi.6041
  • Giriş : 21.02.2009 / 13:44:00

Garanti Bankası, 10 günlük bir ara değerlendirme süreci sonucunda IIP sertifikasını yenilemeye hak kazandığını bildirdi.Garanti IIP sertifikasını yeniledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, IIP'den gelen 4 yabancı danışman, Genel Müdür Ergun Özen ve 4 Genel Müdür Yardımcısı'nın da dahil olduğu 400 kişilik grupla görüşmeler yaparak, bankanın dünya standartlarındaki İK uygulamalarını aynen sürdürdüğünü ve niteliğini koruduğunu tespit etti.

Böylece, 2005 yılında IIP standardının 10 göstergesi ve 39 verisinin tamamını karşılayarak sertifika almaya hak kazanan Garanti Bankası, 3 yılda bir yapılan uygunluk ve yeterlilik çalışmasını başarıyla
tamamladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Garanti Bankası'nın her başarısının ardındaki en önemli güç, sahip olduğumuz genç, kaliteli, yetkin, bilgili, hızlı ve yaratıcı çalışanlarımızdır.

Sayısı 16 bini aşan kadromuz için ölçülebilir entegre bir sistem ve kariyer süreci oluşturarak gelişimlerini yönetmek amacıyla tasarladığımız İK uygulamalarımız, dünya ölçeğinde kalitesini sürdürüyor.

İK stratejilerimiz, uluslararası standartlar doğrultusunda geçer not almaya devam ediyor. Çalışanlarımızın kişisel gelişimini sürdürmek ve performansını artırmak amacıyla, çok önem verdiğimiz eğitim alanındaki yatırımlarımız her zaman devam edecek" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*