Garanti Yanal'dan geldi

Garanti Yanal'dan geldi.13477
  • Giriş : 19.12.2007 / 11:48:00

En az 3 transfer isteyen ve tercih aşamasında olan deneyimli hoca yönetime başarı sözü verdi: 'Mevcut yapıda önemli artılarımız var. Eksikleri de giderirsek bu Trabzonspor ayağa kalkar.'

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstekleri şekillendi

Önce, yapılması beklenen ve daha sonra ertelenen kongreyi, şimdi de ara transfer dönemini dört gözle bekleyen Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, artık karar aşamasına geldi. Kulüp menaceri Necmi Perekli ile sürekli temas halinde olan ve Perekli’nin Brezilya’dan getirdiği raporlar üzerinde çalışan deneyimli hocanın tercihini en kısa zamanda yönetime bildireceği öğrenildi. Öncelikle forvet, sağ kanat, stoper ve orta alana birer takviye düşünen Bordo-Mavililer’in hocası, isteklerinin gerçekleşmesi halinde ise başarıdan emin.

Hatalar düşündürüyor

Tüzük değişikliği kongresine kadar görev başında kalacak olan ve gereken transferleri yapma yönünde fikir beyan eden yönetime bu konuda çok umutlu konuşan Ersun Yanal’ın başarı sözü verdiği öğrenildi. Çünkü yönetim son dönemde yaptığı transferlerdeki hatalardan endişe duyan ve bu kez yanılmamak için çok dikkatli davranmaya çalışıyor. Yanal ise, her fırsatta idarecilere ve yakın çevresine, “Zaten kaliteli oyunculardan kurulu bir kadromuz söz konusu. Ara transfer zordur ama eksikleri giderebilirsek Trabzon ayağa kalkacaktır” mesajları veriyor.

Fener maçı sonrası

Bu arada Alex, Fernandao ve Prica gibi artık su yüzüne çıkan ve Trabzonspor’un ilgilendiği bilinen futbolcuların yanı sıra, Türkiye pazarında da Ersun Yanal’ın çeşitli alternatiflerinin bulunduğu belirtiliyor. Sivassporlu Sedat Bayrak, Abdurrahman ve Manisalı Selçuk İnan gibi isimlerin yurt dışı pazarında yaşanması muhtemel bir aksilik durumunda devreye sokulabileceği vurgulandı. Yanal’ın takımın motivasyonunu bozmamak için yönetimle Fenerbahçe karşılaşmasından sonra masaya oturup net kararların verileceği vurgulandı.

İlklerin sınavı!Fenerbahçe maçı, hem Trabzonspor’un hem de teknik direktör Ersun Yanal’ın Sarı-Lacivertli takıma karşı karnesinin fazla parlak olmaması nedeniyle farklı bir anlam da taşıyor. Bordo-Mavililer, Sarı-Lacivertliler’i en son 2001-2002’de devirirken, Kadıköy’deki son galibiyetini ise 1997-98 sezonunda almıştı. Yanal da çalıştırdığı takımlarda Fenerbahçe’ye karşı 12 maça çıkıp 6 mağlubiyet, 3 galibiyet 3 de beraberlik tattı. Ayrıca Trabzonspor, Zico’nun ekibini Kadıköy’de devirmeyi başarırsa bu sezon ilk kez ligde üç maç üst üste kazanmış olacak.

Yanal'a yaşgünü

46 yaşına basan Ersun Yanal için tesislerde bir doğumgünü düzenlendi. Tecrübeli hocayı futbolcuları teker teker kutlayıp, iyi seneler diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious