Garanti'den eğitime destek

Garanti'den eğitime destek.8201
  • Giriş : 21.06.2008 / 23:33:00
  • Güncelleme : 22.06.2008 / 12:03:20

Garanti Bankası ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilköğretimde görev yapan yönetici, öğretmen ve müfettişlerin kişisel ve mesleki gelişimine yönelik hizmetiçi eğitim faaliyetleri düzenlemek amacıyla işbirliği protokolü imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlk etapta 2013 yılının sonuna kadar geçerli olacak protokolün imza törenine Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ve proje lideri İbrahim Betil katıldı.

Garanti’nin toplam 15 milyon YTL’lik kaynak ayırdığı “Öğretmenin Sınırı Yok” projesi kapsamında 100 bin öğretmene eğitim verilmesi hedefleniyor.

2008-2009 eğitim yılında başlaması planlanan proje kapsamında MEB Hizmetiçi Eğitim Dairesi Başkanlığı ve Garanti Bankası tarafından ayrıca görevlendirilecek üçer yetkiliden oluşan koordinasyon kurulu oluşturulacak.

Garanti ayrıca, kurumsal bir çatı altında öğretmenlere yönelik sürdürülebilir projeler geliştirmeyi ve hayata geçirmeyi amaçlayan “Öğretmen Akademisi Vakfı”nın kuruluş işlemlerini sürdürüyor.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious