Garsonlarına telsizle talimat veriyor

  • Giriş : 29.01.2006 / 00:00:00

Tokat'ın Zile ilçesinde teknolojiden yararlanan çay ocağı işletmecisi, garsonlarına telsiz alarak müşterilerine daha hızlı çay servisi yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çay ocağı sahibi Emin Savcı, "Bu sistemi getirmemizdeki amacımız diafon telleri açıkta gittiği için yağmur veya kar yağdığı zaman diafonlar arıza yaparak çalışmıyordu. Bunun sonucunda esnaflarımıza çay götürme işinde biraz aksama oluyordu. Biz de bu tür aksaklıkları ortadan kaldırmak için telsiz sistemine geçtik" dedi.

"Bu sayede garsonlarımız esnaflarımıza daha hızlı bir şekilde servis yapmış oluyorlar garsonlar yanlış esnafa çay götürdüklerinde çay ocağına gelmeden telsizle bizi arayıp çayları hangi esnafa götürecekleri yeri öğreniyorlar" diyen Savcı, işlerin sıkışık olduğu zaman garsonu telsizle arayıp anında çay ocağına gelmesini sağladıklarını söyledi.

Uygulamayı beğenen esnaflar ise, "Artık çay ocağına gidip çay söylemiyoruz. Çünkü garson geçerken çay istiyoruz o da anında telsizle çay ocağını arıyor. Orada hazır bulunan garson çayları anında bizlere ulaştırıyor." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious