Gasp ettiği adamın boğazını kesti

  • Giriş : 08.04.2007 / 00:00:00

Ümraniye'de durakta otobüs bekleyen vatandaş, madde bağımlısı bir gencin falçatalı saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saldırgan, parasını istediği adamın yüzüne biber gazı sıktıktan sonra falçatayla boğazını kesti.

Edinilen bilgiye göre Ümraniye Çekmeköy mevkii Serindere durağında otobüs bekleyen Mehmet Kunt (42), madde bağımlısı olduğu iddia edilen Ümit B.'nin (22) saldırısına uğradı. Biber gazı sıktıktan sonra elindeki falçata ile Mehmet Kunt'u gasp etmek isteyen Ümit B., kendisine direnen Kunt'un boğazını keserek ağır bir şekilde yaraladı. Olay yerinden kaçmak isteyen gaspçı, bir süre sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Yaralanan Mehmet Kunt Ümraniye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastaneye sağlık kontrolüne getirilen Ümit B., gazetecilerin sorularını "Para vermedi, gırtlağını kestim. Pişman değilim." şeklinde yanıtladı.

Hastanede ilk müdahalesi yapıldıktan sonra polis otosuna bindirilen Mehmet Kunt yaşadığı olayı anlattı. Kunt, "Otobüs durağında işe gitmek üzere bekliyordum. Yanıma gelerek paramı ve cep telefonumu istedi. 30 YTL'mi aldı. Cep telefonumu vermek istemeyince elindeki falçatayla boğazımı kesti. Yaklaşık 200 metre kaçabildim. Sonrasında yere düştüğümü hatırlıyorum. Polisler gelerek beni hastaneye götürdüler." dedi.

Olayın meydana geldiği bölgede oturan vatandaşlardan Ahmet Bulut, daha önce aynı şahsın kendilerini de bıçak zoruyla gasp etmek istediğini dile getirdi. Harun Şahin isimli vatandaş ise geçtiğimiz günlerde Ümit Boz'un kendisini bıçakla gasp etmek istediğini belireterek, "Ben durakta bekliyordum. Bu sırada bu şahıs yanıma gelerek paralarımı istedi. Vermek istemedim. Bir süre kavga ettik. Elindeki bıçağı aldım. Daha sonra otobüse binerken elindeki tineri yüzüme atarak kaçtı." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious