Gasp sanıklarına 9'ar yıl hapis cezası

Gasp sanıklarına 9'ar yıl hapis cezası.10817
  • Giriş : 28.06.2007 / 18:14:00

İzmir'de bir gencin gasp ettiği iddiasıyla yargılanan sanıklara, 9'ar yıl 2'şer ay hapis cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir'de cep telefonu ve bilgisayar satıcısı gibi davranarak yaklaştıkları bir gencin cep telefonunu ve 20 YTL'sini gasp ettiği iddiasıyla yargılanan sanıklara, 9'ar yıl 2'şer ay hapis cezası verildi.

İzmir 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın karar duruşmasına, tutuklu sanıklar Süleyman Soylu (24) ve Erdal Güncü (24) ile avukatlar katıldı.

Süleyman Soylu ve Erdal Güncü, suçu kendilerinin işlemediğini ve birbirlerini tanımadıklarını öne sürdüler. Sanık avukatları da gasp edildiğini öne süren İ.A'nın (16) fotoğraf teşhisinin dışında dosyada kanıt bulunmadığını, İ.A'nın mahkemede verdiği ifadede de ''Bu kişiler değildi'' dediğini kaydettiler.

Savcı ise mütalaasında İ.A'nın korktuğu için ifadesini değiştirmiş olabileceğini belirterek, sanıkların cezalandırılmalarını istedi.

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, Süleyman Soylu ve Erdal Güncü'ye 11'er yıl hapis cezası verdi. Sanıkların yargılama sürecindeki iyi hallerini dikkate alan mahkeme, 1/6 oranında indirimle sanıkları 9'ar yıl yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme Başkanı, dosyada sanıklara ceza verilmesini gerektirecek yeterli delilin bulunmadığını savunarak şerh düştü.

Sanık avukatları ise kararı temyiz edeceklerini söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious