Gasp ve tecavüze tutuklularına 32 yıl hapis

Gasp ve tecavüze tutuklularına 32 yıl hapis.6317
  • Giriş : 03.04.2009 / 11:39:00

Adana'da, iki hayat kadınına tecavüz ettikleri, para, cep telefonu ve kredi kartlarını zorla aldıkları iddiasıyla yargılanan sanıklar, 2 yıl 6 ay ile 32 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, tutuklu sanıklar Şenol D, Hakan G, Osman P. ve Fahri B. hazır bulunurken, tutuksuz sanıklar Oğuz M, Nurullah A, Hülya Y, Fehmi B, Fatih G, müştekiler Gülşah E. ve Çiğdem Ç. duruşmaya katılmadı.

Sanık Şenol D, ifadesinde, hayat kadınlarıyla para karşılığında ilişkiye girdiklerini söyledi.

Sanıklardan Hakan G'nin, parayı eksik vermesi üzerine tartışma çıktığını belirten sanık Şenol D, “Müştekilerden Çiğdem Ç, bu tartışma sırasında hakaret etti. Ben de bunun üzerine Tokat attım. Tecavüz ve tabancayla gasp yaptığım iddiası iftira” dedi.

Sanık Hakan G. de müştekilerden Gülşah G'nin kendisinden fazla para istemesi üzerine tartışma çıktığını söyledi.

Sanık Şenol D'nin, Çiğdem Ç'ye Tokat attığını belirten Hakan G, gasp suçlamasını kabul etmediğini belirtti. Sanıklar Osman P. de suçlamayı kabul etmezken, Fahri B. ise olay yerinde olmadığını öne sürdü.

Mahkeme heyeti, duruşma sonunda, sanıklardan Şenol D'nin iki hayat kadınına “cinsel saldırı, gasp ve tehdit” suçlarından 32 yıl, Osman P, Hakan G, ve Fahri B'nin “cinsel saldırı” suçundan 10'ar yıl, Oğuz M, Nurullah A'nın “fuhuş yaptırmak” suçundan 2 yıl 6'şar ay hapis cezasına çarptırılmalarına, Hülya Y, Fehmi B, ve Fatih G'nin ise delil yetersizliğinden beraatına karar verdi.

Sanıklar, 3 Temmuz 2007 tarihinde Gülşah E. ve Çiğdem Ç'nin tecavüz ve gasbedilmesi iddiasıyla yargılanıyorlardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*