Gasp zanlısının 146 sabıkası çıktı

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Bursa'da iş adamı Vehbi Varlık'ın eşi Yurdanur Varlık'ı, tabancayla tehdit ederek kaçırma girişiminde bulunduğu ve otomobilini gasp etmeye çalıştığı iddia edilen zanlı, yakalandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zanlının, Antalya'nın Alanya ilçesinde bir hırsızlık olayını gerçekleştirdiği iddiasıyla haziran ayında, üzerinde amcasının kimliğiyle yakalanarak tutuklandığını tespit eden güvenlik güçleri, Alanya Cezaevinde yatarken takibe aldığı Recep P'yi, tutuklu bulunduğu ceza evinden tahliye edildikten 5 gün sonra yakaladı.

Bu arada, ''susma hakkı''nı kullanarak ifade vermediği öğrenilen zanlının, gözaltında tutulduğu Bursa Emniyet Müdürlüğü'ne gelen Yurdanur Varlık tarafından sesinden ve gözünden teşhis edildiği belirtildi.

Zanlı, sorgulamasının tamamlanmasının ardından ''Kadın kaçırma ve yağmaya teşebbüs'' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

OLAY

İnoksan Mutfak Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık'ın eşi Yurdanur Varlık, Ocak ayında, Kükürtlü Caddesindeki mağazasını kapatıp 16 YV 006 plakalı otomobiline bindiği sırada, yüzünü bere ve kaşkolla kapatan silahlı bir kişi tarafından kaçırılmak istenmişti.

Silahıyla araca binerek Yurdanur Varlık'tan, üzerindeki değerli şeyleri vermesini, otomobili Uludağ Yoluna sürmesini istediği bildirilen zanlı, polisin takip ettiği araçtan atlayarak kayıplara karışmıştı.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious