Gaspçı, dehşet saçtı

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bayan kıyafetleri giyen bir şahıs gaspettiği otomobille takibe aldığı bayan sürücünün otomobilini kurşunladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bursa'da kadın kılığına girip, bir otomobili gasp eden silahlı zanlı, aracın benzinin biteceğini düşünüp, başka bir aracı gasp etmek istedi. Durumu fark eden kadın sürücünün kapıları içeriden kilitlemesine sinirlenen zanlı, otomobile bir el ateş ettikten sonra, ilk gasp ettiği otomobille olay yerinden kaçtı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesi Duaçınar Mahallesi Levent Sokak'ta meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Bir dokuma fabrikasında işçi olarak çalışan Mustafa Avcı (45) 16 V 5706 plakalı otomobilini işyerinin önüne park etmeye çalışırken, yanına gelen kadın kılığına girmiş kimliği belirsiz bir kişi silah çıkarıp, aracı gasp etti. Zanlı hızla olay yerinden uzaklaşırken, Avcı'nın ihbarı üzerine harekete geçen polis, şüpheli aracı aramaya başladı.

Gasp ettiği aracın benzininin biteceğini düşünen zanlı, ilk olaydan yaklaşık 20 dakika sonra bu kez, bir kalıp fabrikasında grafiker olarak çalışan Elif A.'nın (23) kullandığı 16 U 5632 plakalı otomobili gasp etmek istedi. Fabrikanın arkasında boş araziye aracını park eden Elif A. hızla yanına gelen kadın kılığına girmiş zanlıdan şüphelenip, kendini otomobilinin içine kilitledi. İçeriden kilitlenen kapıyı açamayınca sinirlenen zanlı, otomobilin kapıları arasındaki direğe bir el ateş edip, ilk gasp ettiği otomobille olay yerinden kaçtı.

Olayın ardından şehir genelinde şahsın yakalanması için alarma geçen polis ekipleri, konuyla ilgili detaylı araştırmasını sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious