Gaspçılar iki kızı hastanelik etti

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

İzmir'in Narlıdere İlçesi'nde iki genç kız kapkaç mağduru oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üniversiteye hazırlanmak için gittiği dersaneden evine dönen lise son sınıf öğrencisi Seray Yalçın (17) ile bir ilaç firmasında çalışan ve İngilizce kursundan evine dönen Ayşenur Habib (26) adlı iki genç kızın, akşam saatlerinde maruz kaldığı saldırı şeklinden hareket eden polis, saldırganan aynı kişi olduğu ihtimali üzerinde duruyor.Yaklaşık 15 dakika arayla saldırıya uğrayan iki genç kız da arkalarından yaklaşan saldırganın tiner koklatması suretiyle bayıltılıp yumruklandıktan sonra çantaları alınmak istendi. Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve taburcu olan kızların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken genç kızlardan birinin çantasını alabilen saldırgan, kayıplara karıştı.
Narlıdere, Arıkent Sitesi C/9 girişinde dün akşam saatlerinde, 18 - 20 yaşlarındaki kimliği belirsiz bir saldırgan, üniversiteye hazırlık için gittiği dersaneden evine dönen Güzelbahçe Cengiz Topel Lisesi son sınıf öğrencisi Seray Yalçın'a aniden arkadan yaklaşarak saldırdı. Genç kızın burnuna önce tiner koklatan gaspçı, daha sonra yüzüne defalarca vurduğu sert yumruk darbeleriyle yere düşürdü. Olayı çevredeki vatandaşların görerek bağırmasıyla paniğe kapılıp hiçbir şey alamadan kaçan saldırgan, izini kaybettirmeyi başardı. Yerde acı içinde kıvranan genç kız ise evde kendisini bekleyen ev hanımı annesi Serap Yalçın ve komşularının yardımıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan tetkik ve tedavilerin ardından Seray Yalçın'ın yüzünde ve gözlerinin altındaki morluk ve kızarmaların dışında bir sorununun olmadığı, ve hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Sağlık durumunun iyi olduğu bildirilen Seray Yalçın'dan 15 dakika sonra saat 19.20'de ise bu kez 26 yaşındaki Ayşenur Habib, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi. Kimya mühendisi olan ve bir ilaç firmasında çalışan Ayşenur Habib'in hastane alınan ifadesinde Huzur Mahallesi Öğretmenler Sokak'ta evine giderken arkadan yaklaşan saldırganın kendisine tiner koklattığını ve daha sonra yumrukla dövdüğünü söylediği öğrenildi. Habib'in Alsancak'taki bir İngilizce kursundan çıkarak evine gittiği sırada saldırıya uğradığı ve içinde para, cep telefonu ve kimlik kartı bulunan çantasınının alındığı öğrenildi.

Anne ve babası emekli polis olan Ayşenur Habib ile lise öğrencisi Seray Yalçın, hastanedeki tedavileri tamamlandıktan sonra gece saat 02.00'de taburcu oldu. Sağlık durumları iyi olan ancak yüzlerine aldıkları yumruk darbelerinin acısını ve olayın şokunu atlatamayan genç kızlar ve aileleri yaşanan dehşet verici olayla ilgili konuşmak istemedi.

Polis ekipleri, her iki genç kızdan alınan ifadeler doğrultusunda, iki olayı gerçekleştiren kişinin aynı kişi olabileceği ihtimalini de gözönünde bulundurarak çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious