Gaspçılar kameraya yakalandı

  • Giriş : 20.03.2009 / 20:14:00

Adana'da, bazı market ve tekel büfelerini gasbeden veya gasp girişimde bulunan 3 kardeş, yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Toros Mahallesi'nde, şubat ayından itibaren küçük marketler ve tekel büfelerinde meydana gelen gasp olayları üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Son olarak 14 Mart'ta, Toros Mahallesi 78009 ve 78011 sokaklarda bulunan iki markette, bıçaklı soygun gerçekleşmesi üzerine ekipler, iş yerlerinin güvenlik kameralarınca görüntülenen kırmızı atkılı, gri kapüşonlu soyguncuyu aramaya başladı.

Mahalledeki apartmanların güvenlik kamerası kayıtlarını da inceleyen ekipler, aradıkları kişinin olaydan iki dakika sonra bir apartmana girdiğini tespit etti.

Apartmanın çevresinde geniş güvenlik önlemleri alarak 7 kardeşin oturduğu daireye operasyon düzenleyen ekipler, Haluk K. (20), Cem K. (24) ve H.İ.K. (17) ile diğer dört kardeşi gözaltına aldı. Evde yapılan aramalarda, 1 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet döner bıçağı, 1 adet ekmek bıçağı ve 23 adet çeşitli ebatta çakı ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlılardan Haluk K'nin, görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

Kardeşlerin, gasbetmek için olaydan hemen sonra saklanabilmek ve izlerini kaybettirmek amacıyla, oturdukları mahalledeki market ve tekel büfelerini özellikle seçtikleri belirtildi.

Gasp olaylarını Haluk K. ile ağabeyi Cem K'nin gerçekleştirdiği, yaşı küçük olan H.K.İ'nin ise dışarıda gözcü olarak beklediği öğrenilirken, diğer dört kardeşin ise olaylara karışmadıklarının belirlendiği bildirildi.

Zanlıların 27 Şubat'ta aynı mahalledeki bir marketteki yağma olayına da karıştıkları tespit edildi.

Gasp olaylarına karıştıkları belirlenen Haluk K., ağabeyi Cem K. ve H.K.İ'nin sorgularının ardından mahkemeye sevk edilecekleri, diğer dört kardeşlerinin ise serbest bırakıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*