Gaspçılar son mesailerinde kaçamadılar

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Hatay'da bir petrol istasyonunda silahlı gaspla benzinlik çalışanlarının üzerindeki paraları alan 2 hırsız kendilerine direnen bir kişiyi dizinden vurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha önceden Antalya'da silahlı gasptan ve polise ateş açmaktan defalarca da silahlı gasp suçundan yakalanarak ceza evine konulan Tayfun T. ile Bostan Ö'nün kısa bir süre önce şartlı tahliyeden serbest kaldığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre Antakya'nın Saraykent Mahallesi'nde bulunan bir petrol istasyonuna çaldıkları motosikletle kafalarına kar maskesi takarak gelen zanlılar benzinlik çalışanlarını silahla tehdit edip ceplerindeki paraları istedi.

Kimi pompacılar korkudan üzerlerindeki mevcut paraları verirken Mehmet Ali Özdemir işçi gaspçılara direndi. Bunun üzerine gaspçılardan biri Mehmet Ali Özdemiri bacağından vurdu. Olayda yaralanan Mehmet Ali Özdemir'in Antakya Devlet Hastanesinde dizindeki mermileri ameliyatla zanlılar olay yerinden hızla uzaklaşarak izlerini kaybettirmeye çalıştı. Polisten kaçamayan gaspçılardan Bostan Ö. kovalamaca sonucunda Vali Ülgen alanındaki park civarında olayda kullandığı bir adet tabanca ve av tüfeği ile yakaladı.

Diğer zanlı Tayfun T. ise motosikleti ile polis barikatını aşamadı. Etrafı sarılan Tayfun T. polise ateş açarak barikatı aşmaya çalıştı.Bu sırada motosikletini devirince polis tarafından göz altına alındı. Polis zanlıların olayda kullandığı kar maskeleriyle 2 tabanca ve bir de pompalı tüfeğe el koydu.

Bu arada zanlılardan Tayfun T.'nin 7 ayrı suçtan Bostan Ö.'nün de 3 ayrı suçtan kaydının bulunduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious