Gaspçılar yerini buldu

  • Giriş : 01.11.2006 / 00:00:00

Levent'te doktor Pınar Ay ile 4 yaşındaki oğlunu kaçıran üç zanlının aynı gün 3 ayrı gasp gerçekleştirdikleri belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş 1. Levent Engin Sitesi otoparkında 4 gün önce doktor Pınar Ay ile oğlu Ekin'in kaçırılmasıyla ilgili olarak gözaltına alınan zanlıların soruşturulması sonucu suç dosyalarının kabarık olduğu ortaya çıktı. Gözaltındaki Ahmet K. (23), Yavuz U. (29) ve Serhat D.'nin (23) yakalandığında üzerlerinden kurusıkı tabanca, göz yaşartıcı sprey, 5 cep telefonu, bir miktar esrar, 3 kredi kartı, motosiklet anahtarı, 1.185 YTL, 100 dolar ve mp3 çalar ele geçirildiği öğrenildi. Gasp Büro Amirliği'nde yapılan sorgulamalarında zanlıların kaçırma olayının yaşandığı gün 3 gasp daha gerçekleştirdikleri belirlendi. Zanlıların o gün 01.45'te gasp olayına başladıkları ve son olarak da 11.30'daki kaçırma olayını gerçekleştirdikleri belirlendi.

Gözaltına alınan zanlıların bir yıl içerisinde oto hırsızlığı, kapkaç ve gasp olmak üzere 11 ayrı olaya karıştığını belirtti. Kurbanların arasında ikinci bir kadın doktorun daha bulunduğu kaydedildi. 15 Mart 2006'da Beşiktaş'ta doktor Selma Gür'ün çantasını çalan zanlıların gözaltındaki kişiler olduğu ortaya çıktı. Üç zanlının Beşiktaş'taki Pizza Max'tan önce belirledikleri bir adrese pizza siparişi verip kapıda bekleyerek gelen kuryeyi gasp ettikleri ortaya çıktı. Gelen motosikletli kuryenin 170 YTL parası ile elindeki pizzayı gasp eden zanlıların daha sonra polise gitmemesi yönünde telkinde bulunarak kaçtıkları belirtildi.

Öte yandan zanlıların doktor Ay'dan gasp ettikleri kredi kartlarıyla alışveriş yaparken Beyoğlu'ndaki bir mağazanın güvenlik kameralarına takıldıkları ortaya çıktı. Benzin istasyonundaki güvenlik kamerası görüntülerinde doktor Pınar Ay'ın kredi kartı ile işlem yapamayan çalışana bağırdıkları görüntülendi.

Şişli adliyesine sevk edilen zanlılar sorgulanmalarının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious