Gaspçılara kötü sürpriz

Gaspçılara kötü sürpriz.10192
  • Giriş : 06.02.2008 / 07:57:00

İzmir'de gasp etmek istedikleri kişi polis çıkınca yakayı ele verdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'in Konak ilçesi Alsancak semtinde usturalı gaspçılar S.B. (21) ve İ.Ö. (22), sokakta yaya olarak devriye görevini yapan Huzur Timleri'nde görevli 11 yıllık polis memuru Taner Önder'i (39) sıradan vatandaş zannederek usturayla gasp etmek istedi. Sert kayaya çarpan 2 kişi, polis memuru Önder'in arkadaşlarının yardıma gelmesiyle kısa sürede etkisiz hale getirilerek yakalandı. S.B. ve hırsızlıktan sabıkalı arkadaşı İ.Ö., Kantar Polis Karakolu'na götürülerek gözaltına alındı.

Olay, akşam saat 21.45 sıralarında Alsancak semti 1383 sokak üzerinde meydana geldi. Vatandaşların güvenliğini sağlamak, gasp ve kapkaç gibi olaylara anında müdahale ederek engel olmak amacıyla 1383 sokak ve çevresinde görev yapan 11 yıllık polis memuru Taner Önder'e yaya olarak devriye görevini yaptığı sırada arkasından gelen iki kişi yaklaştı. Herhangi bir vatandaş zannettikleri Huzur Polisi Önder'i sağından ve solundan koluna girerek durduran zanlılar S.B. ve İ.Ö., daha sonra ceplerinden çıkardıkları usturayı göstererek, polis memurundan, üzerinde bulunan paraları vermesini istedi. İsteği kabul etmeyen polis memuru Önder ile gaspçılar arasında boğuşma yaşandı. Bu sırada yakın çevrede görev yapan huzur timlerinde görevli diğer polis memurları da olayı fark ederek duruma müdahale etti. Gaspçılar yaşanan kısa süreli boğuşmanın ardından polisler tarafından etkisiz hale getirilerek kısa sürede yakalandı.

S.B. ve hırsızlıktan sabıkalı İ.Ö. gözaltına alınarak Kantar Polis Karakolu'na götürüldü. Zanlılar karakolda yapılan işlemlerin ardından Gasp Büro Amirliği ekipleri'ne teslim edildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious