Gaspçıların bu sefer ki hedefi turist kızlar!

  • Giriş : 08.01.2008 / 21:52:00
  • Güncelleme : 09.01.2008 / 10:46:59

Fatih'te, Topkapı surlarını gezen ve fotoğraf çeken 2 Rus turist, gaspçıların bıçaklı saldırısına uğradı. Kız arkadaşının çantasını almaya çalışan gaspçılara direnen turist bacağından bıçaklanırken, şok geçiren kız arkadaşı olay yerinde gözyaşlarına boğul

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tarihi yerleri gezmek ve fotoğraf çekimi yapmak için İstanbul'a gelen Rus Sazas ve kız arkadaşı, bugün tarihi Topkapı surlarını görüntülemek istedi. Tarihi surlara gelen Rus çift daha sonra daha iyi fotoğraf alabilmek için surların üstüne çıktı. Surlarda çekim yapan turistlerin yanına bu sırada 3 kişi yaklaşarak bıçak çekti. Kadın turistin çantasına yapışan gaspçılar daha sonra çekiştirmeye başladı. Kız arkadaşına saldıran ve çantasını almaya çalışan gaspçılara direnen Sazas isimli Rus turist bu sırada bacağından bıçaklandı. Yaralanarak yere düşen erkek arkadaşını gören ve iyice panikleyen genç kız, çantasını bırakmak zorunda kaldı. Çantayı ve fotoğraf makinesini alan gaspçılar daha sonra koşarak olay yerinden kaçtı. Genç kadının feryatları üzerine olay yerine gelen çevredeki vatandaşlar, 3 gaspçıyı kovalamasına rağmen yakalayamadı.

Olayın ardından surların üzerinden inen turistlere çevredeki vatandaşlar yardım etti. Bacağında kanlar akan Rus turistin bacağı sarılırken, arkadaşını bu vaziyette gören kız arkadaşı gözyaşlarına boğuldu. Olayın şokunu atlatamayan genç kıza bir bardak su verilirken, erkek arkadaşı da bir şeyinin olmadığını söyleyerek sarıldı.

İhbar üzerine adrese gelen polis ekibi sağlık görevlilerini beklemeden Rus turistleri alarak, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Tedavisi yapılan Rus turist daha sonra kız arkadaşıyla birlikte ifade vermek üzere polis merkezine götürüldü.

Bu arada görgü tanıkları 3 gaspçının olayın ardından kaçtığını ve çantayı da boşalttıktan sonra attıklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious