GATA, 'Ecevit'in durumu ciddiyetini koruyor'

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Gülhane Askeri Tıp Akademisi, eski başbakanlardan Bülent Ecevit’in durumunun ciddiyetini koruduğunu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GATA’dan yapılan yazılı açıklamada, Ecevit’in 18 Mayıs akşamı saat 19.00’da hipertansiyon atağı sonucu konuşma bozukluğu ve sağ kol ve baçakta güçsüzlük şikayeti ile saat 21.00’da Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Asker Tıp Fakültesi Eğitim Hastanesi Acil Servisi’ne getirildi bildirildi.

Açıklamada, Ecevit’in tetkikleri yapıldıktan ve beyin tomografisi çekildikten sonra yoğun bakım ünitesine alındığı kaydedildi. Çekilen beyin tomografisinde beynin sol tarafında kanama saptanması sonucu ameliyata alındığı ifade edilen açıklamaya şöyle devam edildi:

”Ameliyatta beynin sol tarafında yaygın kanama izlendi ve biriken kan boşaltıldı. Beynin rahatlaması için ventrikül drenajı da uygulanan hastanın ameliyatı saat 04.30’da tamamlanmıştır. Beynin toparlanabilmesi ve yeni bir atağın ortaya çıkmasını önlemek amacıyla hastanın uyutulmasına karar verilmiştir. Sayın Ecevit halen yoğun bakım ünitemizde solunum cihazına bağlı olarak takip edilmekte, vital bulguları stabil ancak genel durumu ciddiyetini korumaktadır”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious