GATA tahliyeleri komedi oldu

GATA tahliyeleri komedi oldu.24454
  • Giriş : 23.02.2009 / 19:15:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 12:08:13

GATA Affının formülü nedir, nasıl yapılır... İşte özeti ve komedi videosu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon zanlısı paşaların birer birer GATA yoluyla, hapisten kurtulmaları Türk hukuk sistemine yeni bir tabir kazandırdı.

Hapisten Yırtmaca

Bir kardiyoloji uzmanından kalp hastalıkları eğitimi alınır. Silivri Tutuk Evine gidilir. Avukat görüşme odasında müvekkile kalp spazmı pratikleri öğretilir. Müvekkilin artistik hareketleri sanatsal değer ifade etmese de hazırda bekleyen jandarma personelinin vazifesi için gün doğmuştur. Hapishane doktorunun yeterli olmadığından bahisle Haseki Devlet Hastanesine gitmek için müvekkil ambulansa bindirilir. Yüzlerce anjiyo ve bypass yapmış doktorlar uyarılır. “Her Türk asker doğar” denir. Ve böylece GATA ya sevk kağıdı temin edilir.

Müvekkil sade bir törenle GATA ya alınır. Baş hekimin talimatları doğrultusunda albaylar uzman hukukçulardan gerekli hukuki eğitimi alır. Askerin sürekli müşahede altında tutulması gerektiği, aksi taktirde olacaklardan sorumlu olunmayacağı bir rapor düzenlenir. Hukukçu uzmanların oluru alındıktan sonra heyetçe hazırlanan rapor başhekimce onaylanır.

Rapor alındıktan sonra Beşiktaş adliyesine gelinir. Baro odasının bilgisayarında matbu olan bir adet tahliye dilekçesi print edilir. Raporun üstüne dilekçe eklenir. Sonra Uyap bürosuna geçilir. Nöbetçi Mahkemenin kaçıncı mahkeme olduğu öğrenilir. Bizim mahkemelerin sırası değilse 12 ve 14. Ağır Ceza Mahkemelerinin nöbet tarihleri öğrenilip adliyeden ayrılınır.

Bizim Mahkemelerden birinin sırası geldiği gün sabah 08:00′da mesai başlangıcında havale için bekleyen Hakime dilekçe verilir. Havaleli dilekçe kaleme götürülür. Katibe hanıma tahliye müzekkeresi yazdırılır. Müzekkere savcılık kaleminden hapishaneye fakslanır. Müvekkilin tahliyesi üzerine Gata'da doktorlara teşekkür edilir. Bizim mahkemeler sağolsun denilir. Gerekli müşahedeyi askerimizin evinde yapması için gece karanlığında sevkiyat işlemi yapılır.

Not: Eğer mühim biriyseniz (terör örgütü zanlısı vs..), hastaneye sevk edilmeden once akredite basına nerede ne zaman nasıl haber yapılacagı talimatı verilir. Dilekceyi vermeden once İstanbul Barosu, Ankara Barosu ve İzmir Barosuna itibarlı insanların tutuklanamayacağına ve bunun cumhuriyetin rovanşı olduğuna dair basın açıklamaları yaptırılır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*