'Gatakulli' sevklerine Bakanlık el attı

'Gatakulli' sevklerine Bakanlık el attı.9436
  • Giriş : 13.03.2009 / 11:38:00
  • Güncelleme : 13.03.2009 / 12:16:33

Ergenekon Terör Örgütü Tutuklusu Levent Ersöz'ün GATA'ya sevkiyle ilgili Sağlık Bakanlığı işlem başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yaptığı usulsüz sevk nedeniyle bazı hekimler hakkında yasal işlem başlatıldı. "Ambulansta 6 saat" ve "Genel komutanın emirlerini yerine getirdi" başlıklı haberlerde yer alan iddialarla ilgili olarak yapılan soruşturma sonuçlandı.

Bakanlık, yaptığı yazılı açıklamada, "Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet Hastanesi ile Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Bakanlığımızca başlatılan soruşturma sonuçlandı. Soruşturma sonucuna göre adı geçen her iki hastanede görev yapan bazı hekimlerin, tutuklu hasta Levent Ersöz'ü usule aykırı olarak GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi'ne sevk ettikleri belirlenerek haklarında yasal işlem tesis edilmiştir." denildi.

DOKTORLARI TEHDİT ETMİŞTİ

GATA'ya sevkinin yapıldığı gece gönderildiği bir önceki hastanede ambulanstan inmeyerek tedaviyi kabul etmeyen Levent Ersöz'ün "Bana bir şey olursa sorumlusu siz olursunuz." diyerek doktorları tehdit ettiği belirlenmişti.

HASTANE HASTANE GEZDİ

Levent Ersöz, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Hastanesi'nden Silivri Cezaevi'ne, oradan Silivri Devlet Hastanesi'ne, ardından Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilmişti. Ersöz, Haseki'de 1,5 saat boyunca ambulanstan inmemiş ve son olarak 10 Şubat 2009'da GATA'ya sevk edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*