Gayrimeşru doğurduğu çocuğu çöpe attı

Gayrimeşru doğurduğu çocuğu çöpe attı.11747
  • Giriş : 13.11.2007 / 21:27:00

Gaziantep'te yeni doğmuş bir bebeğe ait ceset çöp bidonunda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

14 yaşındaki annenin evlilik dışı ilişki sonucu dünyaya getirdiği belirlenen bebeğin ölüm nedeni araştırılıyor.

İhbar üzerine Yunus Emre Mahallesi'ne giden polis, mahalledeki bir çöp bidonunda yeni doğmuş bebeğe ait ceset buldu. Bebeğe ait ceset, otopsi için Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu arada, bebek dünyaya getirdiğini ailesinden gizleyen ve kanaması olan 14 yaşındaki H.K, yakınları tarafından Gaziantep 75. Yıl Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi'ne götürüldü. H.K'nin hastanede bebekle ilgili çelişkili ifadeler vermesi üzerine, H.K'nin annesi, yengesi ve teyzesinin kızı gözaltına alındı.

H.K'nin hastanede alınan ifadesinde, erkek arkadaşı olduğunu öne sürdüğü Hasan Ö. ile girdiği cinsel ilişki sonucu hamile kaldığını, evlerinin tuvaletinde doğum yaptığını ve bebeğini çöp bidonuna attığını iddia etti. H.K'nin ifadesi üzerine Hasan Ö. (20), gözaltına alındı. Hasan Ö. işlemlerinin ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. H.K'nin annesi ve yakınları ise serbest bırakıldı. Yetkililer, 7 aylık olduğu belirlenen bebeğin kesin ölüm nedeninin ve babasının tespit edilmesi için çalışma başlatıldığını ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious