Gaz kokusu tüm ilçeyi sardı

Gaz kokusu tüm ilçeyi sardı.10657
  • Giriş : 16.11.2008 / 21:34:00

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde gaz kokusu "deprem korkusuna" neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kastamonu'nun Tosya İlçesi'nde 3 günden bu yana hissedilen gaz kokusu, Belediye Başkanı Sait Gülabacı'yı endişelendirdi.

Başkan Gülabacı, kokunun deprem habercisi olabileceği şüphesi üzerinde durduklarını belirterek, konuyu valiliğe bildirip, teknik inceleme başlatıldığını belirtti.

Tosya Belediye Başkanı AKP'li Sait Gülabacı, ilçede cuma gününden itibaren LPG kokusuna benzeyen koku hissettiklerini bunun kaynağını bulamadıkları için ilçe halkı olarak endişelendiklerini söyledi. Başkan Gülabacı, durumu Kastamonu Valiliği'ne bildiklerini belirterek, “Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'nden ekip ilçede incelemeler yapıp, gaz ölçümünde bulundu. Kuzey Anadolu Fay hattında bulunan ilçemizde 1943 yılında büyük depremin meydana gelmiş olması, bizi tedirgin ediyor. Kokunun deprem habercisi olabileceği şüphesiyle üzerinde duruyoruz” dedi.

Başkan Gülabacı, Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü ekiplerinin, detaylı araştırma isteyen bir rapor hazırladığına da dikkat çekerken, kokunun nedeninin biran önce belirlenmesini istediklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*