Gazete ilanıyla evlenme teklifi

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

İstanbul'da yaşayan genç, Zonguldak'ın Devrek ilçesinde öğrenim gören üniversite öğrencisi kıza, yerel gazeteye ilan vererek evlenme teklifinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaklaşık 5 ay önce akrabalarını ziyarete geldiği Devrek'te Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencisi Selin Çetin (21)ile tanışan esnaf Ahmet Çalmekik (24), Çetin'e evlenme teklifini yerel Devrek gazetesine ilan vererek yaptı.

Çalmekik'in gazeteye, ''Ben Ahmet Çalmekik, kalbimi Selin Çetin adlı bir kıza kaptırdım. Ömür boyu onda kalmasını istediğim için artık hükmü yoktur. Kalbim yalnızca onundur. Selin benimle evlenip yarınlarıma ortak olur musun? Seni deliler gibi seviyorum'' ifadelerinin bulunduğu ilanı okuyan Selin Çetin şaşkınlık yaşadı.

Çetin, 5 aydır tanıdığı sevgilisinin evlenme teklifini gazetede okuyunca çok heyecanlandığını söyledi. Çelik, şöyle dedi:

''Benim için evlenme teklifi tamamen sürpriz oldu. Sevgilim gazeteyi alıp bakmamı söylediğinde anlam veremedim. Ancak, ilanı görünce heyecandan kalbim duracaktı. Aynı gazeteye benzer ilan vererek evlenme teklifini kabul ettiğimi duyuracağım.''

İstanbul'daki Çalmekik, telefonla yapılan görüşmede, sevgilisiyle uzak şehirlerde yaşadıklarını, sevgisini herkesin duyması ve özel bir şekilde evlenme teklifi etmek için gazeteye ilan verdiğini kaydetti.

Devrek gazetesinin İmtiyaz Sahibi Ercan Öksüz de ilk kez böyle bir ilanla karşılaştıklarını, evlilik teklifine aracılık etmekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious