Gazete manşetleri

  • Giriş : 05.11.2006 / 00:00:00

Bugünkü gazetelerin manşetleri derlenmiştir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SABAH GAZETESİ:
Ambulanslarla kumar baskını

Jandarma, Acarkent'teki kumar villasını baskınların önceden haber verilmesi üzerine hemşire ve doktor kılığında bastı.

İstanbul Beykoz'daki Acarkent'te bir villada kumar oynatıldığı ihbarını alan jandarma önceki gece baskın düzenledi. 10 kamera, 8 güvenlik görevlisi ve 2 doberman cinsi köpeğin koruduğu villadakiler kuşkulanmasın diye baskına iki ambulansla gidildi.

Kadın subaylar hemşire, erkekler de doktor ve şoför kılığına girdi. Arka bölüme de jandarma erleri gizlendi. Baskında 33'ü "personel" 17'si müşteri olmak üzere 50 kişi gözaltına alındı. 13 oyun masası, 1 milyon YTL'lik oyun markası, çek ve senetler bulundu.

ZAMAN GAZETESİ:
Sivil toplumla 301 zirvesi

İş dünyası ve meslek örgütleri, kritik bir döneme giren Türkiye'nin Avrupa Birliği tam üyelik sürecinin kesintiye uğramaması için harekete geçti.

Ülkenin önde gelen sivil toplum örgütleri AB tarafından sert bir dille eleştirilen Ceza Kanunu'nun Türklüğe hakaret ve aşağılama suçlarını düzenleyen 301. maddesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye hazırlanıyor. TOBB, TÜSİAD, DİSK, HAK-İŞ, İKV gibi 10'un üzerinde kuruluş, 301 ile ilgili yapılması gerekenler konusunda 15 gün önce başlayan çalışmada konsensüs sağladı. Hukukçular tarafından elden geçirilen 10 sayfalık ortak metin, bugün Başbakan Erdoğan'a Dolmabahçe'deki çalışma ofisinde sunulacak.

HÜRRİYET GAZETESİ:
Sakın Kürdistan hayalini kurma

ABD’ye güveniyorlarsa... ABD gidici, Türkiye ebedi kalıcı. Talabani ve Barzani ihtirasa kapılmasınlar. İhtiraslı liderlerin sonu bellidir. Ellerindekileri de kaybederler. Miloseviç’in hali ortada. Karadağ gitti, koskoca Yugoslavya dağıldı.

DIŞİŞLERİ Bakanı Abdullah Gül’le doğduğu kent olan Kayseri’de sohbet ediyoruz. Gül, Kayseri’ye 101 fabrikanın açılışı için gitmişti. Bu izlenimlerimi pazartesi günü yazacağım. Önce gece yarısı yaptığımız sohbetin detaylarına geçiyorum. Konu, Talabani ve Barzani’nin PKK üzerinden Türkiye’ye karşı oynadıkları oyun.

MİLLİYET GAZETESİ:
Sağlık ayıbı sokağa taştı

Hidrosefali hastası 1 aylık bebek, tedavi gördüğü hastaneye 100 metre uzaktaki tomografi merkezine ambulans yerine kuvözle götürüldü.

Hastane dışına çıkarılmaması gereken kuvöz, araç trafiğine girdi, caddelerde dolaştı. Skandalı doğrulayan başhekim inceleme başlattı.

Adana'da Saçıkaralı ailesinin hidrosefali hastası 1 aylık kız bebeği, tedavi gördüğü hastaneye 100 metre uzaklıktaki tomografi merkezine kuvözle taşındı. Hastanede tomografi ünitesi bulunmasına rağmen, SSK kapsamındaki bebeğin kurumun anlaşmalı bulunduğu merkeze götürülmesi tepki çekti.
Bulunduğu odadan çıkarılmaması gereken kuvöz, araç trafiğinin yoğun olduğu caddeden geçirildi ve bebeğe bağlı serumun torbasını babası taşıdı.

TAKVİM GAZETESİ:
Las Villas

Jandarma, Beykoz Acarkent Sitesi'ndeki lüks villa kumarhaneyi 'ambulansla' bastı... 54 kişi yakalandı. Villa kumarhaneden çıkanlar Las Vegas'ı aratmadı.

İstanbul Jandarma Komutanlığı kameralarla korunan villa kumarhaneyi 2 ay izledi. Dün gece yarısı operasyon için düğmeye basıldı. Askerler doktor ve hastabakıcı, kadın subaylar da hemşire kılığında 2 ambulansla siteye girdi.

Villada 29'u kumar müşterisi, kalanı garson, krupiye ve koruma olmak üzere 54 kişi gözaltına alındı. Baskında 100 bin dolar, 1 milyon YTL'lik fiş, zorla imzalatılan müşteri çek ve senetleri, 8 tabanca ile uyuştucu ele geçirildi. Türk Tabipler Birliği, jandarmanın doktor, hemşire kılığına girip ambulansla baskın düzenlemesine kızdı, "Bu, savaşta bile yapılmaz" dedi.

TÜRKİYE GAZETESİ:
İstanbul için dev yatırımlar

İstanbul, açılan 25 yeni tesisle birlikte 103 kavşak ve yola kavuştu. Törene katılan Başbakan, “İstanbul bizim bir vizyon, bir imaj şehrimizdir” dedi.

İstanbul’un dünya için önemli bir şehir olduğunu belirten Erdoğan, “Türkiye’nin hedefleri İstanbulsuz planlanamaz. Burası dünyaya karşı moral kaynağımızdır. Yapılan yatırımlar da bu amaca hizmet etmektedir” diye konuştu.

Her gün yüzlerce aracın yollara çıktığı İstanbul’da trafik meselesini halletmenin kolay olmadığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: “Öncelikle İstanbul’a göçü durdurmak zorundayız. İnsanların Anadolu’da iskanını temin etmek durumundayız. Her gelen için ‘bırakın yerleşsin’ diyemeyiz. İstanbul’da bir ülkenin geleceği yatmaktadır.”

RADİKAL GAZETESİ:
Ayrılsak da beraberiz

Yimpaşların açılış fotoğrafları, 'Biz 10 arkadaş bunlardan nefret ederek bu kutlu yola çıktık' diyen Erdoğan'ın bakanlarının bazen adresi şaşırdığını gösteriyor. 2003'te Afyon Yimpaş'ı üç bakan açmış.

AKP hükümetinin bakanları 'Kutlu yolculukta' yol haritasını şaşırdı. Başbakan Tayyip Erdoğan, "Biz bu kutlu yolculuğa 10 arkadaşımızla, bunlardan nefret ettiğimiz için çok farklı istişarelerle çıktık" diyerek AKP'nin kuruluş sürecinde Yimpaş gibi İslami sermayeli çevrelerden koptuklarını söylemeye çalışsa da fotoğraflar ve belgeler partisinden bakanların Yimpaş'ın açılışına katıldığını gösteriyor.

STAR GAZETESİ:
Irak'ta idam alarmı

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin hakkındaki mahkeme kararı bugün açıklanıyor. Mahkeme suçlu olduğuna karar verirse cezası idam olacak. Kararıın açıklanmasından sonra olası tepkilere karşı, 4 vilayette 12 saat sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Bağdat, Tikrit'in bağlı olduğu Selahaddin vilayetiyle bunlara komşu Diyala ve Ambar'da ilan edilen sokağa çıkma yasağı TSİ 06.00'da başlıyor. Saddam'a idam cezası verilmesinin beklendiği karara tepki olarak şiddet eylemlerine başvurulmasından korkuluyor. Yetkililer dünden itibaren, Bağdat'ta olağanüstü güvenlik tedbirleri almaya başlamışlardı.

YENİ ŞAFAK GAZETESİ:
İrticada son nokta

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyesi yazar Yılmaz Dikbaş 'irticacı' suçlamasının Atatürkçü kuruluşlar içinde de muhalifleri susturmak için silah olarak kullanılmaya başlandığını söyledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı emekli Orgeneral Şener Eruygur ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nur Serter'i vatan hainliğiyle suçlayan ADD üyesi yazar Yılmaz Dikbaş ve ADD Isparta Şube Başkanı Mahmut Özyürek, irticacı olmakla itham edildi. Şener Eruygur'un yönetim kurulunda olduğu Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) tarafından yayımlanan bildiride, ADD üyesi Yılmaz Dikbaş ve ADD Isparta Şube Başkanı Mahmut Özyürek'in 'irticai' çevrelerle 'gizli ittifak' içinde olduğu iddia edildi. Yazar Yılmaz Dikbaş da "Artık irticacı suçlaması Atatürkçü kuruluşlar içinde de muhalifleri susturmak için silah olarak kullanılmaya başlandı" dedi.

YENİ MESAJ GAZETESİ:
Sel değil hükümet vurdu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2 gün içinde 40’a yakın vatandaşımızın ölümüne yol açan sel felaketinin abartıldığını söylemesi ve hükümet kanadından yapılan benzer açıklamalar sel mağdurlarını çileden çıkardı.

2 günde 39 vatandaşımızı kaybettiğimiz sel felaketinde, sel mağdurlarını en çok Başbakan Erdoğan ve hükümet kanadından gelen açıklamalar rahatsız etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Abartanlar oluyor, onlar da bizi üzüyor. Sanki dünyanın hiçbir yerinde bu tür şeyler olmuyor. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde bile bu doğal afetleri engelleme gücü var mı, yok. Hepsinde oluyor. Bir geldi mi, bu doğal afet, alır götürür" dedi.

H. O TERCÜMAN GAZETESİ:
Bu da sivil balans

Kadınların öncülüğünü yaptığı büyük yürüyüşte, 'Bu ülke bölünmez' diye haykıran, 'Laik Türkiye' pankartı açan onbinlerce kişi Anıtkabir'e çıktı.

Birçok kadın derneğinin öncülüğünde düzenlenen yürüyüşe, kar, yağmur ve soğuğa rağmen 112 sivil toplum örgütü katıldı. Mitingde, yürüyüşte ve Anıtkabir'de dev Türk Bayrakları açıldı.

'CUMHURİYETİMİZ İçin Halk Yürüyüşü' randevusuna koşanlar Tandoğan'a sığmadı. Yürekleri vatan, millet, bağımsız, laik Türkiye sevgisi dolu onbinlerce kişinin cumhuriyet sloganları başkenti inletti.

EVET GAZETESİ:
Öğretmenim canım benim

26 yıllık öğretmen Neden ters baktın diyen eli sopalı bir kişi tarafından hastanelik olana kadar dövüldü.

Hatay Kılıç Ali Paşa İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olan Zeki Tekin, bugüne kadar binlerce kişiyi eğitti, adam etti... Ama adam olamayan bir psikopatın durduk yerde hışmına uğradı.

Öğretmen Tekin motosikletiyle okula giderken karşısına çıkan bu psikopat, “Neden ters bakıyorsun” dedi ve tekme Tokat saldırdı. Talihsiz öğretmen, çevredekilerin yardımıyla kurtarılabildi.

GÜNEŞ GAZETESİ:
Acarkent’te kurmar baskını

İstanbul'un ünlü sitesinde dev kumarhane. Girişi 100 dolar olan villa, film gibi operasyonla basıldı.

Villaya gelenlerin, Acarkent'in girişinden itibaren kamerayla takip edildiği belirlendi. Villanın, kale gibi korunduğunu öğrenen jandarma, baskın için filmlere senaryo olacak bir yöntem izledi. Ekipler, üniforma yerine doktor ve sağlık personeli kıyafeti giyip, 2 ambülansla Acarkent'e geldi.

FANATİK GAZETESİ:
Bordo mavi hüsran: 1-0

Sakarya deplasmanında tel tel dökülen Trabzonspor, ilk yarının sonlarına doğru Ersen ile bir penaltı atışından yararlanamadı. Beraberliği korumaya çalışan Bordo-Mavililer, 90+1’de yıkıldı.

Sakarya’ya zafer parolasıyla giden Trabzonspor, kelimenin tam anlamıyla dağıldı: 1-0... Süper Lig’de zirve hesapları yapmasına rağmen, önce Gençlerbirliği’ne, ardından da Rizespor’a mağlup olan Bordo-Mavililer, dün de Sakaryaspor engeline takılınca sıralamada bir hayli geri düştü. Rakibi karşısında vasatı dahi aşamayan Trabzonspor, bir penaltı atışından da Ersen ile yararlanamadı.

FOTOMAÇ GAZETESİ:
Carlos’tan iyiyim

"Yedek kalmak beni çok hırslandırdı. Asla pes etmem. Pes edersem ailemin yüzüne bakamam. Roberto Carlos gelse bile artık beni bu takımdan kesemez".

Fenerbahçe'nin başarılı takım kaptanı Ümit Özat, bomba gibi açıklamalarda bulundu. Gaziantepspor maçında 38. dakikada Uğur'un yerine oyuna giren ve yaptığı 3 asistle Fenerbahçe'yi galibiyete taşıyan Ümit Özat, "Yedek kalmak beni çok hırslandırdı. Daha da çok çalıştım. Asla pes etmeyen bir yapıya sahibim. Eğer pes edersem ailemin yüzüne bakamam" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious