Gazete manşetlerinden

  • Giriş : 25.06.2006 / 00:00:00

Gazetelerin 25 Haziran 2006, Pazar sayılarındaki manşetleri şu şekilde:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ZAMAN

Tübitak’ın büyük ödülünü Kulp’tan çıkan mucitler aldı
Diyarbakır’ın 17 bin nüfuslu, merkeze en uzak ilçesi Kulp, bugünlerde ilköğretim öğrencilerinin büyük başarısını konuşuyor.

Erdoğan: Küresel dalga geldiği gibi gidecek
Türkiye mayıs başından bu yana piyasalardaki dalgalanmanın durulmasını bekliyor. Ancak dövizdeki sert yükselişler ülkenin ekonomik hedeflerini ve kazanımlarını riske düşürecek boyutta devam ediyor.

YENİ ŞAFAK

Çıta yükseldi şansınız yok
Geçmiş iktidarların açtığı deformasyonu önemli ölçüde giderdiklerini belirten Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye, gökkuşağı ülkesi olacaktır. Cumhuriyet, demokrasi, laiklik, milletimizi birleştiren müşterek değerler olarak yükselecektir. Laiklik, din ve inanç özgürlüğü tartışma konusu olmaktan çıkacaktır" dedi.

Direksiyon elimizde
Geçtiğimiz cuma günü 1.77'yi gören dolara müdahalede bulunan Merkez Bankası, piyasalara asıl sözünü bugün söyleyecek. Olağanüstü toplanan Para Politikası Kurulu'nun yine faiz artırımına gitmesi bekleniyor..

HÜRRİYET

Başörtüsü bile yetmedi
Suudi Arabistan Havayolları Saudia’ya kiralanan Fly Air uçağının 1 erkek ve 1 kadın kabin personeli, kaldıkları otelin karşısındaki restoranın aile bölümünde yemek yerken gözaltına alındı.

Dünyanın gözü bu ziyarette
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İran'ın nükleer faaliyetleri nedeniyle yaşanan gerginliği gidermek ve tarafları biraraya getirmek amacıyla dün Tahran'a gitti.

MİLLİYET

Erdoğan'dan çifte salvo
Mesut Yılmaz'a: 'Çamur üstünde oturmam' diyenlerin üstü başı çamur oldu. Demirel'e 'Verdimse ben verdim' diyen vardı. Türkiye'nin yıllarını heba ettiler.

'Gürültü'ye sessiz baskın
İstanbul Boğazı'ndaki 571 eğlence merkezinin gürültüsünden rahatsız olan Anadolu yakası sakinlerinin şikâyetiyle harekete geçen Çevre ve Orman Bakanlığı ekipleri, bir gecede 5 kulübe 72 bin YTL ceza kesti.

RADİKAL

'Enkaz devredenler ellerini ovuşturuyor'
Başbakan Erdoğan, politikaya döneceğini belirten eski ANAP lideri Yılmaz'a atfen, 'Enkaz devralıp, enkaz devredenler yeniden ellerini ovuşturmaya başladı' dedi. CHP lideri Baykal'ı sandık düşmanlığı yapmakla suçlayan Erdoğan, Demirel'i de isim vermeden eleştirdi.

Dört yıldır aynı Ali Dibo
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (İSMEK) ihalesini dört yıldır isim değiştiren aynı şirket kazanıyor.

SABAH

İlaç devine ölüm tuzağı
İlaç fabrikatörünün cipi kontrolden çıktı. Bilirkişi 'suikast girişimi olabilir' deyince fabrikatör savcılığa başvurdu.

Çamur restleşmesi
Erdoğan'dan Mesut Yılmaz'a: Çamurun üstünde oturmam diyenlerin üstü başı çamur....

AKŞAM

Hırsızı vurdu içeri girmedi
AB Uyum Paketi uyarınca benimsenen yeni Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) ve yeni Türk Ceza Kanunu (TCK)'nun etkileri artık hayatımıza yansıdı. Mustafa İdişçi (41) adlı kuyumcu dükkanına giren gaspçılardan birisini öldürüp, diğerini yaralamasına rağmen yasanın avukatlara tanıdığı yeni imkanlarla serbest kaldı.

İran krizi için rol alabiliriz
Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Nabi Şensoy, Ankara'nın Washington yönetimiyle İran arasında yaşanan nükleer krizde arabulucuk rolünü üstlenebileceğini söyledi.

VATAN

Halk düşmanı
İngiliz gazetesi İndipendent, kent içinde cip kullananları böyle tanımladı.

Eski siyasiler dönsün mü?
Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın Yüce Divan'da cezasının 5 yıl ertelenmesinin ardından "siyasete dönebilirim" mesajını vermesiyle yeni bir tartışma başladı; "Eski siyasiler, siyasete geri dönsün mü?" Vatandaşların görüşleri şöyle...

CUMHURİYET

İşte çöküş
Sıcak paraya bağımlı hale getirilen Türkiye ekonomisinde son yıllarda çizilen pembe tablo tersine döndü. 1999'da kur çıpasına geçilmesiyle başlayan krizler döneminin ardından kısa vadeli yabancı sermaye rüzgârını arkasına alan AKP hükümetinin 3.5 yıllık döneminde yaşanan ''suni'' düzelme süreci sona erdi.

'Yapılan zavallılık'
Geçmiş dönemlerin etkili bakanları, ortaya çıkan mali çalkantıyı ve bununla ilgili hükümetin önlem ve açıklamalarını Cumhuriyet 'e değerlendirdiler. Eski Maliye Bakanı Zekeriya Temizel , hükümetin stopaj kararını, ''Çifte vergilendirme nedeniyle hiçbir etkisi olmayacağı baştan da belliydi. Dolayısıyla kaldırılmasının da bir sonucu olmayacak'' şeklinde değerlendirdi.

TÜRKİYE

Ülkeye yazık etmeyin
“5 yıllığına aldığımız emaneti şerefle taşıyoruz. Ufkumuz sadece 3 Kasım 2007 değil, geleceğin Türkiyesi’dir. Bütün hesaplarımızı gelecek 10 yılın, 20 yılın, 30 yılın Türkiyesi için yapıyoruz. İstikrarı yakaladık ve bundan geri dönüşe izin vermeyiz.”

Gül, krize el koyuyor
Nükleer krizin diplomatik ve barışçıl yollardan çözümü için yoğun bir diplomatik trafiğe başlayan Bakan Abdullah Gül dün İran’a gitti.

FANATİK

İsviçre maçından sonra A Milli Takımımız’a 6 maç ceza verip, hepimizi çileden çıkaran FIFA nihayet insafa geldi. Ulusoy ve Erzik’in ortaklaşa çalışması sonuç verdi, şok ceza 3 maça indirildi.

FOTOMAÇ

Fiyatı siz söyleyin
Trabzonspor, Sarı-lacivertlilerin 7 milyon euroluk önerisi karşısında sessiz kaldı. Başkan Aziz Yıldırım da "Biz Fatih Tekke'yi almak istiyoruz. O zaman fiyatı siz belirleyin ve bu iş artık bitsin" teklifinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious