Gazete Saddam posteri dağıttı

  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

Gaziantep'in Nurdağı İlçesi'nde yayınlanan Fısıltı Gazetesi, yayın hayatının birinci yıldönümünde okuyucularına Saddam Hüseyin posteri dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazetenin imtiyaz sahibi Ramazan Tuncer, 15 Ocak 2006 tarihinde yayın hayatına başladıklarını ve birinci yıldönümlerinde bir süre önce idam edilen Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in posterini dağıtmaya karar verdiklerini belirtti.

Tuncer, yaklaşık bin adet bastırdıkları Saddam Hüseyin posterlerini okuyucularına dağıttıklarını kaydederek, "Irak'ta işlenen insanlık suçlarına duyarsız kalan, sözde insan hakları savunucularını ve Irak lideri Saddam Hüseyin'i adil olarak yargılamadan idam eden işgalci güçleri kınamak ve protesto etmek için bu posteri dağıttık" dedi.

Saddam'ın idamının bir insanlık ayıbı olduğunu, tüm İslam dünyasına karşı işlenen bir insanlık suçu olduğunu ifade eden Tuncer, şunları söyledi:
"Kurban Bayramı'nın birinci günü uygulanan bu ayıp, asırlar geçse de unutulamayacaktır. Onu idam edenler ve yargılayanlar, Saddam'dan daha adil değiller. Dünyanın neresinde olursan olsun, neresinde yaşarsa yaşasın, dili, dini, mezhebi ve tabiatı ne olursa olsun, zulüm yapmaya ve zulüm görmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Mert ve kahramanca bir asker gibi ölüme giden Saddam'ın, hiçbir devlet başkanından aman dilemeyip ölüm fermanını kabul etmesi, en büyük onur en büyük kahramanlıktır."
Tuncer, bir yerel gazeteci olarak Irak'ta insanlık suçu işleyen işgalcilerin, Irak'ı terk etmelerini istediğini de, sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious