Gazetecilerden cezaevindeki muhabirlere mektup

  • Giriş : 06.03.2006 / 00:00:00

Mersin'in Akdeniz beldesinde düzenlenen '15 Şubat Programını' takip ederken tutuklanan 2 muhabire Diyarbakır'daki gazeteciler mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle arkadaşlarını unutmayan DİHA Diyarbakır Bölge Müdürlüğü çalışanları ile yerel ve ulusal basın mensupları Evrim Dengiz ile Nesrin Yazar'a kutlama mektubu gönderdi.

Diyarbakır'ın Yenişehir Postahanesi'nden mektup gönderen basın mensupları adına konuşan DİHA Haber Editörü Hangül Özbey, tutuklu bulunan arkadaşları için bir araya geldiklerini söyledi. Özbey," 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle tutuklu bulunan iki arkadaşımızın günlerini kutlamak için mektup gönderdik. Bu günün cezaevinde karşılacak olan arkadaşlarımız için toplanmış bulunmaktayız. Göndereceğim kartlarda en kötü şartlarda her zaman onların yanında olduğumuzu göstereceğiz." diye konuştu.

Muhabir Dengiz ve Yazar, TCK'nın 302 / 1 maddesi gereğince "Devlet hâkimiyeti altında bulunan toprakların bir kısmını şiddet yoluyla ayırmak" iddiasıyla tutuklanarak Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious