Gazetecileri üzecek düzeltme

Gazetecileri üzecek düzeltme.12698
  • Giriş : 12.11.2008 / 16:40:00

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Ankara metrosundan basın kartı sahibi gazetecilerin bedelsiz yararlanmaya başladığını açıkladı. EGO'dan jet yalanlama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

EGO GENEL MÜDÜRÜ ULU: GAZETECİLERİN ÜCRETSİZ OLARAK METRODAN YARARLANMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, basın kartı sahibi gazetecilerin ücretsiz olarak metrodan yararlanmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Ulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, metrodan yararlanma koşullarının kanunla belirlendiğini söyledi.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek'in basın kartı sahibi gazetecilerin metro ulaşımından bedelsiz yararlanması için kurumlarına başvuru yapıldığını bildiren Ulu, ''Ancak bu doğrultuda herhangi bir karar alınmadı. Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünden bize yapılan başvuru, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde onaylanırsa basın kartı sahibi gazeteciler metrodan ücretsiz yararlanabilir'' dedi.

Bu arada çok sayıda basın kartı sahibi gazetecinin, bedelsiz yararlanma hakkına ilişkin bir kararın onaylanmamasına rağmen yaklaşık 2 haftadır metrodan ücretsiz yararlandıkları belirtildi.

Basın kartı sahibi gazeteciler, belediye otobüsleri ile özel halk otobüslerinden ise ücretsiz yararlanabiliyor.

BASIN-YAYIN VE ENFORMASYON GENEL MÜDÜRÜ MELEK: Ankara BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN OLURU İLE Ankara METROSUNDAN BASIN KARTI SAHİBİ GAZETECİLER BEDELSİZ YARARLANMAYA BAŞLADI

Basın Kartı Komisyonu, 208 gazeteciye ilk kez, 167 gazeteciye de sürekli basın kartı verilmesini görüşmek üzere Hatay'ın İskenderun ilçesinde toplandı.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti'nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantının açılışında, basın kartlarının işlevlerinin genişletilmesi konusundaki çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Melek, son olarak Ankara Büyükşehir Belediyesinin oluru ile Ankara metrosundan basın kartı sahibi gazetecilerin bedelsiz yararlanmaya başladığını ifade eden Melek, şunları kaydetti:

''Gazetecilik mesleğinin hak ettiği itibarı kazanmasında ve meslektaşlarımızın çalışma şartlarının kolaylaştırılmasında önemli bir yeri olan basın kartları, komisyon üyelerimizin sayesinde giderek önemli bir mesleki saygınlık, itibar ve motivasyon kaynağı olmaktadır. Komisyonumuzun bugüne kadar gerçekleştirdiği titiz ve verimli çalışma sayesinde basın kartlarının verilme kriterleri takdirle karşılanmaktadır.

Basın kartlarının basın mensuplarına sağladığı kolaylıkların arttırılması konusunda çalışmalarımız sürmektedir. Ankara Metrosu örneğinde olduğu gibi benzer girişimlerde cemiyetlerimiz başta olmak üzere tüm basın meslek kuruluşlarının öneri ve iş birliğine açık olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.''

Melek, komisyonda 208 gazeteciye ilk kez, 167 gazeteciye de sürekli basın kartı verilmesinin görüşüleceğini kaydetti.

Melek, konuşmasının ardından, toplantıya ev sahipliği yapan İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şehmus Aslan'a plaket verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*