Gazetecinin yürüyüş eylemi

  • Giriş : 21.08.2006 / 00:00:00

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yayın yapan Pusula Gazetesi'nin sahibi Tamer Oğuz İskenderun'a yapılan haksızlıkları protesto etmek amacıyla Ankara'ya kadar yürüyüş eylemi başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yapan Oğuz, konuşması esnasında göz yaşlarını tutamadı. Oğuz, İskenderun'un il yapılamadığını, fakültelerin elinden alınarak haksızlığa uğratıldığını belirterek, "İskenderun ne yazık ki coğrafi konumu gereği elinde bulunan avantajını kullanamayan, var olan devlet kurumları birer birer elinden alınan, Hatay'ın vergi yükünü çekmesine rağmen gelişmesi bilinmeyen nedenlerle engellenen kent konumuna gelmiştir. Kentimize yapılan haksızlıklar bunlarla da kalmamış kültürel ve eğitimsel yönün gelişmesine ön ayak olabilecek fakülteler elimizden alınmış, ısrarımız sonucu yeniden yapılması düşünülen fakülte binalarımız ise proje maliyetindeki kabarık meblağ nedeniyle bilinmeyen tarihe ertelenmesi sağlanmıştır." dedi.

Tamer Oğuz, konuşmasının ardından çocukları, eşi ve yakınları ile vedalaşırken göz yaşlarını tutamadığı gözlendi.

İskenderun'daki sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerinde destek verdiği yürüyüşe Atatürk Anıtı'ndan başlayan Tamer Oğuz, Şehit Pamir Caddesi'nden sonra şehir dışına çıkarak Ankara'ya doğru hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious