Gazeteciye saldırdılar!

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

’Eşime laf attılar’ cinayeti ile ilgili bir gazeteci saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haberlerin basında çıkması üzerine ölen gençlerin akrabaları tarafından kentte yerel

olarak yayınlanan OLAY Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği (TSYD) Şube Başkanı spor yazarı Abdullah Yalın Kılıç, 3 kişinin saldırısına uğradı.

Olay, Gazeteci Yalın Kılıç’ın görev yaptığı gazetenin Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde bulunan Yazı İşleri Müdürlüğü önünde meydana geldi. Büroya gelerek kendisini dışarı çıkaran 3 kişinin yumruklu saldırısına uğrayan 55 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası Abdullah Yalın Kılıç, başından aldığı darbe ile yere düşerek yaralandı.

Çevreden yetişenler tarafından ambulansla Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Gazeteci Kılıç acil servisteki ilk tedaviden sonra gözlem altına alındı.

Gazeteci Kılıç, ulusal basında yer alan "Uzman Çavuş, eşine laf atan 2 genci öldürdü" şeklindeki haberi kendisinin yazmadığını niye saldırıya uğradığını da bir türlü anlayamadığını söyledi.

Kılıç, zaman zaman yaptıkları haberlerden dolayı tehditler aldıklarını ancak ilk defa saldırıya uğradığını dile getirdi. Bu arada olay sonrasında Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı Menderes Demir ve çok sayıda gazeteci hastaneye giderek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

OGC Başkanı Menderes Demir de, bu saldırının tüm basına yapılan çirkin bir saldırı olduğunu belirterek olayı şiddetle kınadıklarını ve saldırganların cezalandırılmasını istedi.

Olaya el koyan güvenlik güçleri, Ulaş Kanturcu, İbrahim Salma ve Ali Zülfikar isimli 3 kişiyi gözaltına aldı.Soruşturma sürdüğü bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda iznini geçirmek üzere memleketi Osmaniye’ye gelen bir Uzman çavuş eşine laf attığı iddiasıyla Kemal Salma ve M. Ali Şahin isimli gençleri vurararak öldürmüştü. Olay bugün bir çok ulusal basında geniş şekilde yer bulmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious