Gazeteler bugün manşetlerine hangi haberleri taşıdı?

Gazeteler bugün manşetlerine hangi haberleri taşıdı?.22690
  • Giriş : 31.10.2007 / 08:50:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:52:00

İşte Türkiye'nin önde gelen siyaset, ekonomi ve spor gazetelerinin manşet haberleri:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik
Bir yapacağız pir yapacağız
Başbakan Erdoğan, sınır ötesi operasyonla ilgili ’Bin düşüneceğiz, bir yapacağız, pir yapacağız’ dedi. Erdoğan "Barzani bizim muhatabımız değil. Terör örgütüne yataklık yapıyor. Uluslararası hukuktan doğan haklarımızı kullanacağız" diye konuştu.

Dört şehidimizi daha uğurladık
Tunceli’de ’Bayrak 15’ operasyonu sırasında, Nazimiye Sürpriztepe Mevkii’nde mayın patlaması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ali Rıza Altın’ın cenazesi, binlerce kişinin katılımıyla memleketi Aksaray’a bağlı Ortaköy ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

 

DTP'den 'özerklik' talep eden bildiri
Diyarbakır'da yapılan toplantının sonuç bildirgesinde, "Her bölgenin kendi rengi ve sembolü olan demokratik özerklik istiyoruz. Öcalan'ın yaklaşımları çözümde belirleyici olacak" denildi.

Köşk'te türbanlı davet sahibesi
Hayrünnisa Gül ilk kez bir resepsiyonda ev sahipliği yaparak konukları kapıda karşıladı

Erdoğan'ın en sert uyarısı
5 Kasım buluşması için 'PKK samimiyet testi. Bu testin ilişkilerin kaderini belirleyecek önemde olduğunu söyleyeceğiz' diyen Erdoğan, Barzani'ye de çıkıştı: Teröre yataklık etmesine karşı hakkımızı kullanacağız

 

PKK'da panik
Tunceli, Hakkâri, Şırnak bölgesindeki yoğun operasyonlar PKK'lılarda büyük bozguna neden oldu. Panik halinde bölgeyi terk etmek isteyen teröristleri tutmak için, Kuzey Irak'taki PKK yöneticilerinden geceli gündüzlü telsiz anonsları geliyor.Bu bayrak inmez
20 Ekim gecesi Hakkari'de 12 askerini şehit veren Türkiye'nin önceki gün gelen acı haberle yüreği yine yandı. Tunceli'de 1, Şırnak'ta 3 askerimiz şehit olmuştu. Tunceli'de PKK mayınına basan askerimiz dün 15 bin kişinin katıldığı törenle uğurlandı. Şehidin iki küçük oğlu cenaze töreni boyunca Türk Bayrağı taşıyarak hainlere "Emanet bizde. Bu bayrak inmez" mesajı verdi.


Şehit babanın kahraman kızı
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in helikopteri, 17 Şubat 1993’te Ankara Yenimahalle’de düştü. Komutan Bitlis’le birlikte 3 subay, 1 astsubay şehit oldu. Astsubay Emin Öner öldüğünde, henüz 16 yaşında olan kızı Ebru, babasının izinden gitmeye yemin etti. En büyük hayali olan Boğaziçi Üniversitesi’nden vazgeçti, asker olmaya karar verdi. Önce Kara Harp Okulu’nu bitirdi, ardından Kara Havacılık Okulu’nu kazandı. 52 haftalık zorlu eğitim için gecesini gündüzüne kattı. 2000 yılında brövesini taktı ve Kara Kuvvetleri’nin ilk kadın helikopter pilotu oldu. Hem şehit babasının bıraktığı yerden bayrağı devraldı, hem de Sabiha Gökçen’den sonra bir ilki gerçekleştirdi.


İncirlik’ten esir turları!
11 Eylül’ün ardından Amerika’nın esir kampı gibi kullandığı Guantanamo üssüne yapılan zanlı sevkiyatlarında İncirlik’in merkez üs gibi kullanıldığı ortaya çıktı. 628 esir İncirlik’ten üsse gönderildi
 

Askere ağır suçlama
Erdoğan, terörle mücadele konusunda yorum yapanları 'tahrik memuru' olarak niteledi

Ankara'nın tek gündemi terör
Terörle mücadeleye kilitlenen Ankara, dün yoğun bir trafik yaşadı. Dağlıca Komando Tabur komutanının görevden alındığına ilişkin iddialar başkenti hareketlendirdi.

Fatma tatile çıkacak
Köşk'teki Cumhuriyet resepsiyonuna katılan Erdoğan 'Ayşe tatile çıkacak mı?' sorusuna 'O 1974'te kaldı. Bu kez Fatma tatile çıkacak' diye cevap verdiSayılmaz! 3-0
25 Ekim'de Trabzonspor'la anlaştı. 26 Ekim'de Kayserispor karşılaşmasını tribünden izledi. 27 Ekim'de önce idman yaptırdı, sonra imzayı attı. 29 Ekim'de bütün futbolcularını alıp Manisa'ya gitti. 30 Ekim'de ilk resmi maçı olan Fortis Türkiye Kupası'nda, eski takımı Manisaspor'dan fark yedi.

 

Cimbom'dan Camargo bombası
Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in Feldkamp'ın önerdiği İgor De Camargo'nun maçlarını izlemesi ve istatistiklerini tutması için menajer görevlendirdiği belirtildi. Bu futbolcunun transferi için bir dönem G.Saray forması giyen ve şu anda Standard Liege'de top koşturan Ali Lukunku ve Muhammed Saar'dan aracılık yapması da istenecek.Kayıtdışı işçi çalıştıran 5 yıl kamu ihalesinden men
Kayıtdışı ekonomiyle mücadele için Maliye yeni yol haritası belirledi. Buna göre kayıtdışı işçi çalıştıranlar 5 yıl boyunca kamu ihalelerine giremeyecek, kaçak ihbar hattı oluşturulacak, özellikle turizm ve hizmet sektöründe denetimler artırılacak.

CNN TURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious