Gazeteler bugün ne yazdı? İşte gazete manşetleri

Gazeteler bugün ne yazdı? İşte gazete manşetleri.21141
  • Giriş : 05.08.2007 / 11:04:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 20:23:40

Türkiye'nin çok satan gazeteleri manşetlerine hangi haberleri attılar?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Meclis’in açılış törenine DTP eski Genel Başkanı Ahmet Türk ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tokalaşması damga vurdu. TBMM’de Atatürk anıtı önünde düzenlenen ilk törene ellerinde karanfillerle tam kadro katılan DTP’li milletvekilleri, yemin metnini özenle okudular.  Ted Turner karımı çaldıPulitzer ödüllü Amerikalı ünlü romancı Robert Olen Butler (62), CNN’in kurucusu Ted Turner’ın "karısını çaldığını" söyledi.

Meclis'te sıcak başlangıç
DTP'liler yemin töreni öncesi Meclis Genel Kurul'unda MHP sıralarına giderek MHP lideri Bahçeli'yle tokalaşarak sürpriz yaptılar, CHP sıralarına ise uğramadılar.

Tepkileri anlamıyorum
Başkan Melih Gökçek, Ankara'nın yaşadığı susuzluk konusunda ASKİ ve belediye olarak ihmal ya da sorumlulukları bulunmadığını, vatandaşların aşırı talebi nedeniyle kesintinin uzadığını ileri sürdü

Teknokent beş yılda 10 kat büyümeyi başardı
Teknokent, yıllık 250 milyon dolara ulaşan cirosuyla dünyadaki teknoparklar içinde yüzde 25'lik dilimdeBaşladığı gibi sürsün
Meclis'in yeni yasama dönemi dün ant içme töreniyle başladı. Milletvekilleri bu kez genellikle yemini hatasız okudu. AKP'li Gürsoy, CHP'li Selvi ve MHP'li Andican eksik okudukları andı tekrarladı.

 

Kopyacı komşu
Yunanistan Başbakanı Karamanlis seçimleri yüzde 46.6 gibi büyük bir oyla kazanan Başbakan Erdoğan'dan kopya çekecek. Karamanlis'in kurmayları AKP yönetiminden seçimde kullandıkları slogan ve reklamlarla Erdoğan'ın düzenlediği mitinglerin tüm görüntülerini istedi. Eylül'de yapılacak seçimde Karamanlis, Erdoğan ne yaptıysa aynısını yaparak halktan oy isteyecek.

 

Asker neden yok
Meclis Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen 23. dönem milletvekili yemin töreni bir ilke sahne oldu. Asker bir gerekçe bildirmeden törene katılmadı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in yemin törenine katılmayacağının önceden açıklanması nedeniyle, Meclis Genel Kurulu’ndaki ‘Cumhurbaşkanlığı Locası’nın bulunduğu kapı kilitli tutuldu.


Meclis'te en güzel temas
22 Temmuz seçimleri sonrasında milletvekillerinin yemin töreni için TBMM’nin ilk birleşimi, Geçici Meclis Başkanı Şükrü Elekdağ başkanlığında başladı. DTP’li milletvekilleri Ahmet Türk, Aysel Tuğluk, Sırrı Sakık, Osman Özçelik ve Hasip Kaplan, birleşim açılmadan önce Genel Kurul salonuna gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanına giderek tokalaştı.

Hollbrooke'a göre ılımlı İslam ülkesiyiz
Dünyanın her yerinde ılımlı İslami demokrasiler istediklerini belirten ve buna örnek olarak Türkiye'yi gösteren ABD'li diplomata tepki yağdı.

Meclis'ten umut veren başlangıç
22 Temmuz'da seçilen milletvekilleri, yemin ederek görevine başladı. DTP'lilerin Kürtçe yemin yanlışını tekrarlamaması alkış aldı. Partilerin sıcak görüntüler sergilemesi, kavga bekleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

Hep böyle olsun
Liderlerin sağduyu ve birlik mesajları Meclis'in ilk gün mesaisine yansıdı. DTP lideri Türk, Aysel Tuğuluk, Hasip Kaplan ve Sırrı Sakık, komşu sıraya geçerek MHP lideri Bahçeli ile tokalaştı. Bahçeli de DTP'li vekilleri alkışladı.FANATİK gururla sunar...
3 Ağustos'ta Şampiyonlar Ligi kurası çekildi ve Fenerbahçe, Anderlecht ile eşleşti. FANATİK, hemen bir gün sonra Belçika ekibinin kampına girdi.

 

Pauleta uçurur
Adnan Sezgin'in Fransa'da konuşup anlaştığı PSG'nin golcüsü ile son pürüzler gideriliyor. Yönetici Haldun Üstünel, "Haber doğru ama siz nereden öğrendiniz" derken, F.Bahçe'nin eski oyuncusu Van Hooijdonk'un övdüğü Pauleta haftaya Galatasaray'a imzayı atacak


Hayalet alışveriş merkezi sayısındaki artış korkutuyor
İstanbul Beylikdüzü'nde 2.5 kilometrelik alanda tam 30 alışveriş merkezi ya bitmiş ya da proje halinde. Nüfusu 2010'da 500 bine çıkacak öngörüsüyle yapılan alışveriş merkezleri yatırımcıda hayal kırıklığı yarattı. Bir çok merkezde in cin top oynuyor.

Tarih, onun hikayesi ve bir pilot
"Tarihin En Büyük 20 Havacısı" posterindeki tek kadın pilot olan Sabiha Gökçen, 1953'te Türk kadınını temsil ettiği ABD'de uçuş turları üstlenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious