Gazeteler Şükür için ne yazdı?

Gazeteler Şükür için ne yazdı?.11029
  • Giriş : 24.04.2008 / 12:41:00
  • Güncelleme : 24.04.2008 / 12:56:28

Hakan Şükür'ün iyi niyet temennileri bazı gazetelerce çarpıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Derbinin ‘Kutlu Doğum Haftası’na rastlamasıyla ilgili bir soruya cevap veren Hakan Şükür’ün iyi temennileri bazı gazeteler tarafından maksadını aşacak şekilde çarpıtıldı.

Ülke gündeminin ilk sırasında yer alan G.Saray-Fenerbahçe maçı hakkında hemen herkes fikir beyan ederken, Hakan Şükür’ün karşılaşma ile ilgili güzel temennileri başına iş açtı. Bir gazete muhabirinin, “Derbi maç Kutlu Doğum Haftası’na rastlıyor. Bu konuda ne diyeceksiniz?” şeklindeki sorusuna cevap veren Hakan, “Futbolda şiddete yer yok. Stada herkes güllerle gelmeli. Herkes bu haftanın anlamına uygun davranmalı. Peygamberimize layık olmalıyız” cevabını verdi.

G.SARAY’I YIPRATMAK İÇİN

Hakan Şükür’ün gerilimi yüksek bu maçta olabilecek şiddet olaylarının önüne geçmek için, “Satırla değil, maça güllerle gelsinler” gibi mesajları dün bazı gazeteler tarafından çarpıtılarak verildi. Özellikle AKP’nin kapatılma davasına destek veren gazetelerin bunu farklı olaylarla bağlantılı hale getirme çabası gözden kaçmadı. G.Saray cephesinden de “Hakan Şükür üzerinden derbi maç öncesi G.Saray’ı yıpratmak için bir seferberlik başladı. Hakan’ın G.Saray için ne kadar önemli olduğunu bilen kesimler bunu kasıtlı yapıyor” diye tepki geldi.

YAKIŞMADI: Milliyet, yorumlu şekilde haberi verirken, depremde hayatını kaybeden Hakan’ın eski eşinin resmini de koyup acıları tazeledi.

FANATiK: Fanatik de Hakan Şükür’ün dostluk ve kardeşlik çağrılarını sanki yanlış bir şey yapılmış gibi duyurup, eleştirisel bir yaklaşımla sayfalarına taşıdı.

POSTA: Hakan’ın derbiye dini karıştırdığını iddia eden Posta ise tecrübeli golcüyü karalama yarışına giren medya grubu içinde yerini aldı.

SABAH: G.Saray Kulübü Başkanlığı’na önce aday olup sonra da yolsuzluk iddiaları nedeniyle çekilen Adnan Öztürk’ün derbi öncesi çıkışı da dikkatleri çekti.

AKŞAM: Hakan Şükür'ün demecini Fetullah Gülen'e yakınlığına bağlarken, bunun çok tartışılacağını öne sürdü. Haberin içindeki eleştirel bakış da dikkat çekiciydi.

TARAFLI HABER: Hürriyet de haberi Hakan Şükür’e sorulan soruları umursamadan bunu durup dururken söylemiş gibi verdi. Bu da niyetlerini gösteriyordu.

HABERAKTUEL: "Hakan Şükür'e Nasihatler"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious