Gazetelerin bugünkü manşetleri

Gazetelerin bugünkü manşetleri.22690
  • Giriş : 02.11.2007 / 08:29:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 01:56:33

Gazeteler bugün hangi manşetle okuyucuya ulaştı? İşte gazete manşetleri!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Oval Ofis’te o da var
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 5 Kasım’da Washington’da ABD Başkanı George W. Bush’la yapacağı görüşmeye katılacak olan Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Ergin Saygun, tam bir yıl önce yaşadığı üst arama skandalı nedeniyle kapısından döndüğü Beyaz Saray’a, Oval Ofis’e giren ilk Türk komutan olarak dönecek.

İlk ve son kez omuzlarda olacak
ABD’de vefat eden Türk siyasetinin seçkin ismi Erdal İnönü’nün cenazesi bugün yurda getiriliyor. Yarın Meclis’te düzenlenecek törenin ardından Pembe Köşk’ün bahçesindeki katafalkın önünden vatandaşlar saygı geçişi yapacak. Omuzlara alınmayı sevmeyen İnönü pazar günkü son yolculuğuna yakınlarının ve vatandaşların omuzlarında çıkacak.

 

Amerika 10 PKK'lıyı arıyor
Pentagon, 10 PKK üyesinin 'en çok arananlar' listesinde yer aldığını belirterek, koalisyon güçlerinin bu PKK'lıları bulmaları durumunda tutuklama yetkisine sahip olduklarını açıkladı.

Galatasaray kadın müdürü tartışıyor
Galatasaray Lisesi müdürlüğüne Meral Mercan'ın atanması, camiayı karıştırdı

Nasihate karnımız tok
Erdoğan, Rice'a 'şimdiye kadar söylenenlerin söyleneceğini' belirtti. ABD'yle bir 'tampon bölge' pazarlığı da yok, Rice'a 'Nasihat değil, eylem bekliyoruz' denilecek, sonuçlar Bush'tan istenecek.


Katil kamyon
Çağlayan Kağıthane Caddesi üzerinde freni patlayan bir hafriyat kamyonu dehşet saçtı. Yokuş aşağı inerken kontrolden çıkan kamyon, içlerinde bir öğrenci servisinin de bulunduğu 22 araca çarptı. Devrilerek duran toprak yüklü kamyon ortalığı adeta savaş alanına çevirdi.

Yazıklar olsun
Bayram harçlığını bir mektupla Genelkurmay Başkanı'na göndererek şehit ailelerine yönelik yardım kampanyasının sembolü olan 10 yaşındaki Rabia ile dedesi, "Genelkurmay'dan geliyorum. Yüzbaşıyım" diyen bir dolandırıcının kurbanı oldu. Sahte yüzbaşı Rabia'nın evine girdi ve mücevherleri alıp kaçtı.

En güzel cevap
Dağlıca’da 12 askerimizin şehit edilmesi ve düğün konvoyuna yönelik mayınlı saldırıyı kınamak için Hakkari’de miting düzenlendi. Şehirde toplanan 20 bin kişi bir ağızdan kardeşlik mesajı verip teröre öfke yağdırdı.

'Tüccar gazeteci’ rehin askerler için devrede
Şirketleri ile uzun yıllardır Kuzey Irak’ta faaliyet gösteren ve Kürt liderlere yakınlılığıyla bilinen İlnur Çevik kaçırılan askerler için devrede.

ABD'den yine öğüt gelecek
Erdoğan Kuzey Irak'taki PKK varlığına karşı acil önlem isteyecek ancak askeri operasyona karşı çıkan Bush 'ortak çalışma' telkininde bulunacak

Habur'da ambargo kuyruğu
Ambargodan endişelenen kamyon sahipleri bir an önce gidecekleri yerlere ulaşabilmek için dün Habur'a hücum etti. Kapıda araç kuyrukları oluştu. Hükümetin terör örgütü PKK'ya yumuşak tutumundan dolayı Kuzey Irak'a siyasî ve ekonomik yaptırım kararı alması Habur Sınır Kapısı'nda hareketliliğe yol açtı.

Aslanlı çeteyi migalka yaktı
Araçlarında tepe lambası (Migalka) kullanarak kendilerine Derin Devlet süsü verince dikkati çeken çetenin, tehdit ettiği kişileri ikna etmek için de villalarında aslan beslediği ortaya çıktı

Fener, Carew'e gitti
Sarı-Lacivertliler, Norveçli golcünün transferi için Ada'ya bir heyet gönderdi. Aston Villa'ya resmi teklif yapılacak ve şartları sorulacak.

Song gülen iyi güler
G.Saray'ın dünkü karşılaşmada ön plana çıkan ismi geldiği günden beri sürekli eleştirilen futbolcusu Carrusca'ydı. Arjantinli oyuncu, 40'ta attığı akıl dolu golle Cimbom'u öne geçirdi. Carrusca, takımına bir de penaltı kazandırarak galibiyette başrol oynadı. Aslan'a 3 puanı getiren golü ise penaltıdan Song kaydetti.

Halkbank'ta blok satış, Ziraat ve Vakıf'ta halka arz
Kaynak arayışlarını hızlandıran hükümet, 2008 yılında Halk Bankası'nın yüzde 75'ini blok olarak satacak. Ziraat'te yüzde 49'a kadar halka arza karar verilirken, Vakıfbank ikincil halka arzla özel bank statüsüne kavuşacak. Yüksek büyümeyi devam ettirmek isteyen ama mali disiplin açısından harcamaları artıramayan AK Parti Hükümeti, yeni kaynak arayışlarını hızlandırdı. Bu kapsamda kamu bankalarının özelleştirilmesi için hızlı ve kapsamlı satış öngören yeni bir plan hazırlanıyor.

CNNTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious