Gazetelerin bugünkü manşetleri

Gazetelerin bugünkü manşetleri.21141
  • Giriş : 01.12.2007 / 10:55:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 02:43:34

İşte ulusal gazetelerin bugünkü manşetlerinde öne çıkan başlıklar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Faciadan geriye sorular kaldı

Pilot VOR cihazı kullanmak yerine 'görerek iniş'te ısrar mı etti? Toryum uzmanlarını taşıyan uçakta sabotaj ihtimali var mı? Türbülans veya rüzgar kırılması gibi aksilikler mi meydana geldi? Pilot iniş sırasında ani bir rahatsızlık mı geçirdi?

In-Bound rehaveti

AtlasJet Havayolları adına İstanbul-Isparta seferi yapan MD-83 tipi uçak, önceki sabaha karşı saat 01.36’da, inişe geçen kaptan pilot "Pisti gördüm" dedikten birkaç dakika sonra radardan kayboldu. Uçağın enkazı, 4 saat kadar sonra, Türbetepe yamaçlarında bulundu. Uçakta bulunan 50 yolcu ve 7 mürettebattan kurtulan olmadı.

Facia böyle geldi

İçinde 50 yolcu ile 7 kişilik mürettebat bulunan ve Isparta Havalimanı'na inişe geçtiği sırada kaybolan Atlasjet uçağının, Keçiborlu ilçesindeki Türbetepe'de enkazı bulundu. 57 kişiden kurtulan olmadı.

 

El feneri eşinin yüzünü aydınlattı

Polis memuru baba Bülent Ceylan, 1.5 aylık kızı Cereni kucaklamak için havaalanına gitti. Uçağın kaybolduğunu duyunca kurtarma ekipleriyle dağa koştu. Enkazda el feneriyle dolaşırken önce eşini buldu. Birkaç dakika sonra da bebeğinin acı haberiyle yıkıldı.

Yasa boğan kaza

Düşen uçaktaki 57 kişiden kimi bilimsel çalışma için yoldaydı, kimi ailesini görecekti, ama kurtulan yok...

 

Ölüme indiler: 57 ölü

İstanbul'dan Isparta'ya giden MD-83 tipi Atlasjet uçağı, önceki gece 01.35'te inişe geçtiği sırada Keçiborlu yakınında 1830 m. yüksekteki tepeye çakıldı. 7 mürettebat ve 50 yolcu öldü. Uçağa annesiyle binen ve kayıt yaptırılmayan 1.5 aylık Ceren de can verdi.


YAŞ'ta bir yargısız infaz daha

Dün sonuçlanan Yüksek Askeri Şura'da 7 subay-astsubayın daha irtica suçlamasıyla TSK'dan ihraç edilmesine karar verildi. İhraç kararlarının yargıya kapalı olması 'TSK kendi bünyesindeki askeri mahkemelere güvenmiyor mu ki, yargı yolunu kapalı tutuyor?' sorularına yol açtı.

 

İniyorum dedi çakıldı

İstanbul-Isparta seferini yapan Atlasjet'in MD-83 tipi uçağı önceki gece pilotun kuleye 'iniyorum' demesinden hemen sonra dağa çakıldı. Kazanın olduğu bölge uçağın iniş güzergahında değildi. Pilotaj hatası ihtimali yüksek...

Sır dolu 1 dakika

Dün Türkiye yeni bir uçak faciasıyla yıkıldı. 57 kişinin hayatını kaybettiği Isparta’daki kazanın nedenlerini uzmanlar bile açıklamakta zorlandı.

 

Neden düştü?

Hava şartları uçuşa son derece elverişliydi. Yağmur, rüzgar yoktu,teknik arıza bildirilmedi... Peki uçak neden düştü? İlk izlenimlere göre iki ihtimal öne çıkıyor...

Türkiye yasta

İçinde bilim insanları da bulunan İstanbul-Isparta seferini yapan uçak düştü: 57 ölü

 


Alev alev

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş... Süper Lig'de nefes nefese bir yarış içinde olan Üç Büyükler, bu periyotta Avrupa'da da olmak ya da olmamak sınavlarına çıkacak...


Ronaldo Fener'i istiyor

Geçtiğimiz günlerde Roberto Carlos'u arayarak, "Ben de Fenerbahçe'ye gelmek istiyorum" diyen Ronaldo konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ünlü forvetin menajeri Fabiano Farah, Fotomaç'a yaptığı açıklamada "Futbolcum (Ronaldo) Fenerbahçe'yi çok istiyor. Çünkü hayallerini süsleyen teknik adam Arthur Zico ve kankası Roberto Carlos Fenerbahçe'de" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious