Gazeteye pompalı tüfekle ateş edildi

Gazeteye pompalı tüfekle ateş edildi.12036
  • Giriş : 17.11.2008 / 16:16:00

Kocaeli'de yayın yapan Ovapınar gazetesine dün akşam saatlerinde popmalı tüfekle atış açıldı. Ovapınarı gazetesi konuya ilişkin bir açıklama yaptı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde yayın yapan Ovapınar gazetesine popmalı tüfekle saldırı düzenlendi. Dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen saldırı sonucu can kaybı yaşanmazken, küçük çaplı maddi hasar meydana geldi.

Gazete'den kamuyonu yapılan açıklamada, dün meydana gelen saldırıda hedef gözetildiği ve gazetede çalışan Levent Kömürcü'nün bulunduğu odanın camına ateş açıldığ ı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Gazetemiz muhabirlerinden Levent Kömürcü'nün o anda içerde çalıştığı odanın camına hedef gözetilerek pompalı tüfekle 2 el ateş edilmiş, ilk atıştaki saçmaların neredeyse tamamı cama isabet etmiştir. Olayda can kaybı olmamış, küçük çaplı maddi hasar meydana gelmiştir.

Büromuzda kimsenin bulunmadığını düşünerek, gözdağı vermek maksadıyla geldiğini düşündüğümüz, kişi ya da kişilerin içerde muhabirimiz olmasına rağmen camdaki tabelamızı hedef alarak ateş etmiş olması, olayın münferit bir saldırı değil, gazetemizi sindirmek üzere organize yapılmış bir saldırı olduğunun ispatıdır.

Bu menfur saldırıyı gerçekleştirenlere sesleniyoruz: Atmış olduğunuz kurşunlarla bize korku değil, azim verdiniz. Görevimizi layıkıyla yaptığımızı bir kere daha anladık. Bundan sonra önceden deyinip geçtiğimiz olayların üstüne gidecek, üstüne gittiğimiz olayların ise peşini bırakmayacağız.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*