Gazi, milyonları ekran başında ağlattı

Gazi, milyonları ekran başında ağlattı .7924
  • Giriş : 20.10.2007 / 17:29:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:59:24

13 yıl önce Şırnak'ta, mayın patlaması sonucu iki kolunu kaybeden gazi Astsubay İbrahim Babur, bütün Türkiye'yi ağlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


ATV'de yayınlanan Siyaset Meydanı'na konuk olan kahraman gazinin söz ve tavırları ders niteliğindeydi.

Terör gazisi Astsubay İbrahim Babur, hem ağladı hem de ağlattı. Siyaset Meydanı programına konuk olan gazi astsubayın konuşmaları, stüdyodaki havayı bir anda değiştirdi.

13 yıl önce Cudi Dağı’nda iki kolunu kaybeden kahraman gazi, yıllardır oturduğu ilçenin Kaymakam’ının bile kendisini bir kez arayıp sormadığını anlatırken bir istisnadan bahsetti. Ve bu istisna gazi astsubayı çok ama çok memnun etmişti.

“Sayın Cumhurbaşkanı geçtiğimiz günlerde şehit aileleri ve gazileri aldı yemeğe davet etti. Huzurunuzda çok teşekkür ediyorum ve dedi ki bu devletin başı olarak emrediyorum bütün mahiyetimdekiler de bunu yapmak uygulamak zorundadır.”

Terörün sona ermesi için, devletin bütün kurumlarının vazifelerini tam manasıyla yerine getirmek zorunda olduğunu söyleyen Babür Astsubay, Yüksek Öğretim Kurumu bünyesinde çalışan akademisyenlere de çok ciddi göndermelerde bulundu.

“Bu ülkede bu kadar üniversite var Allah aşkına Ali Bey ben size soruyorum kaç tane tez yapmışlar, kaç tane araştırma yapmışlar, 25 yıldan beri terörü önlemeye dair ne yapmışlar, üzerlerine vazife olmayan her konu hakkında vıdır vıdır konuşurken bu konu hakkında ne yapmışlar?”

Konuşmaları ile şehit ve gazi yakınlarını gözyaşlarına boğan Babur, duruşu ile büyük alkış aldı.

“Dinimiz de emrediyor, şehit nurlanmış gazi onurlanmış insanlardır. Ben bütün sıkıntılarımı çekerken buraya gelirken düğmemi arkadaşıma ilikletiyorum. Buraya geldim kalkıyorum çorabımı hanımım giydiriyor, gömleğimi hanımım düğmeliyor, şimdi düşünüyorum gidince diyorum ki arkadaş acaba ben otele gideceğim gömleğimin düğmesini kime açtıracağım diye düşünüyorum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious