Gazi asker operasyonu anlattı

Gazi asker operasyonu anlattı.9212
  • Giriş : 10.03.2008 / 21:07:00
  • Güncelleme : 10.03.2008 / 21:13:04

"Teröristlere çok büyük zayiat verdirdik. Bir daha toparlanmaları kolay olmaz."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK terör örgütüne yönelik Kuzey Irak'ta düzenlediği harekatın gazilerinden Ali Karagöz, Denizli'deki baba evine döndü. Gazi Karagaöz, "Teröristlere çok büyük zayiat verdirdik. Bir daha toparlanmaları kolay olmaz." dedi.

Kuzey Irak'a yapılan Güneş harekatında gazi olan Ali Karagöz'ün (21) o sırada cebinde bulunan 50 YKr, teröristlerle girilen sıcak çatışmada kurşunla delindi. Karagöz, teröristlerin boşuna uğraştığını belirterek, "Güneş harekatında teröristleri kötü vurduk. Bir daha toparlanmaları kolay olmaz." dedi.

Bulunduğu birliğin pusuya düşürülmesi sonucu üç kurşunla yaralanan Denizlili er Ali Karagöz, tedavisinin ardından baba ocağına döndü. Fatih Mahallesi'ndeki evinin önünde Karagöz'ün dönmesini bekleyen yakınları, askerî cankurtaranı görünce alkış tuttu. Annesi Ayşe Karagöz, oğlunun cankurtarandan indirilmesini beklemeden koşarak sarıldı. Ziyaretçilerin akın ettiği evde sevinç ve gurur birarada yaşanıyor.

Evinde dinlenmeye çekilen Ali Karagöz, harekatta ilk sıcak teması kendilerinin yaşadığını belirterek, "Pusuya düşürüldük. Teröristler hakim tepedelerdi ve bize yoğun ateş açıyorlardı. Sıcak teması bekliyorduk ama bu kadar kalabalık olduklarını düşünmüyorduk. Yine de onlara çok büyük zayiat verdirdik. Beş şehidimiz vardı. Ben de şehit olabilirdim. Vatan sağolsun." şeklinde konuştu.

Karagöz, çatışma sırasında sağ cebindeki 50 YKr'nin bacağına isabet eden kurşunla delindiği anlatarak, "Sağ cebimdeki madeni para, kurşunun tesirini azaltmış." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious