Gazi komandoya görkemli karşılama

Gazi komandoya görkemli karşılama.17594
  • Giriş : 23.05.2008 / 13:08:00

Şırnak'ta bölücü terör örgütü PKK’nın döşediği mayının patlaması sonucunda sağ gözünü kaybeden ve sol bacağından yaralanan Eskişehirli komando er 20 yaşındaki Salih Ocaksoy, tedavisi tamamlanarak memleketine döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazi komandoyu köylüleri kent merkezi girişinde 70’ye yakın araç konvoyu ile karşıladı. Özel ambulanstan dualar eşliğinde indirilip evine götürülen gazi erin annesi Nurcan Ocaksoy, ‘Vatan sağolsun. Oğum geldi ya, buna şükür” dedi.

Kayseri 1’inci Komndo Tugay Komutanlığı’nda vatani görevini yapan komando er Salih Ocaksoy 16 Nisan 2008 tarihinde operasyon için gittiği Şırnak’ın Bestler Dereler mevkisinde bölücü terör örgütü PKK’nın döşediği mayının patlaması sonucun ağır yaralandı. İlk olarak Şırnak’taki hastaneye, ardından da Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırılan Salih Ocaksoy, buradan Ankara Gülhane Askeri Tıp Akadesmisi’ne (GATA) götürülerek tedavi altına alındı. Burada komondo er Salih Ocaksoy’un sağ gözü ameliyatla alındı, sol bacağında ve vücudunun çeşitli yerlerindeki yaraları tedavi edildi.

70 ARAÇLIK KONVOY

GATA’da tedavisi tamamlanıp dün taburcu edilen Salih Ocaksoy, ambulansla Eskişehir’e getirildi. Merkeze bağlı Sevinç Köyü’nde oturan Ocaksoy’u kent merkezindeki Alpu Kavşağı’nda köylüleri 70’ye yakın araç konvoyu ve Türk Bayrakları ile karşıladı. Köyüler 8 kiloletrelik yolda oluşturdukları araç konvoylarında korna çaldı ve Türk Bayrakları salladı. Sevinç Köyü’ndeki evine getirilen Salih Ocaksoy, ambulanstan kurban kesilerek ve dua okunarak indirildi. Sedye ile evine götürülen gazi ere Babası İsmail Ocaksoy (46), annesi Nurcan Ocaksoy (39), kız kardeşleri Serap (17) ve Selin Ocaksoy (10) sarıldı. Köylülerde gazi ere geçmiş olsun dileğinde bulundu.

KÖYDE VE AİLESİNDE SEVİNÇ

Sevinç Köyü Muhtarı Kemal Aktaş, gazilerinin gelişi nedeniyle karşılama töreni yaptıklarını söyledi. 300 haneli bin 300 nüfuslu Sevinç Köyü'nün Muhtarı Aktaş, “Bugün bizim bayramımız var. Gazimiz köye geldi” dedi.

Gazi erin babası İsmail Ocaksoy da, oğlunun eve dönmesi nedeniyle mutlu olduklarını belirterek, “Salih vatan görevi yapmaya gitti. Vatan vazifesini yaparken yaralandı ve geldi” diye konuştu. Anne Nurcan Ocaksoy da, “Vatan sağolsun, oğlum geldi. Buna şükür” dedi.

Bölücü terör örgütü PKK’nın döşediği mayının patlaması sonucunda bir gözünü tamamemen kaybettiğini belirten Gazi komando Salih Ocaksoy da, 12 aylık askerken tehrisime 3 ay kala yaralandığını, korkunç bir patlamanın ardından gözlerimi hastanede açtığını söyledi. Ocaksoy, yaralandığı için de erken tehris edildiğini anlattı.

KÖYÜN İLK GAZİSİ

Gazi eri coşkuyla karşılayan Sevinç Köyü sakinleri ise köylerinden Çanakkale’de şehit düşen dedeleri de bulunduğunu söyledi. Köylüler şöyle konuştu:

“Şehidimiz var ama ilk kez gazimiz oldu bu köyde. Bütün askerlerimiz bütün vatan evlatları hepimizin evladı. Kalbimizde hepsinin yeri var. Vatan sağolsun. Çocuklarımızı bu vatan için yetiştiriyoruz, devlet istediği yere gönderebilir. Bu vatan bizim. Kimse kafasını yormasın, ne bayrak iner ne ezan susar bu vatanda. Kimse korkmasın, aslan gibi evlatlarımız var. Dedelerimizden de gazi olanlar var. 23 kişi gitmişler savaşa 3 kişi geri dönmüşler 11 yıl sonra evlatları bile tanımamış. Biz alışığız, gurur duyuyoruz. Biz dedelerimize şükür ediyoruz dua ediyoruz, inşallah bizim çocuklarımız da bize dua ederler. Allah cümle askerlerimizi her zaman muzaffer etsin. Toprak için vatan için bunlar olacak.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious