Gazi Mahallesi'ne otobüs yasağı

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00

Toplu ulaşım araçlarına molotof kokteylli saldırıların artması üzerine Gaziosmanpaşa Gazi Mahallesi’nde polis ve belediye ekiplerinin uygulamaya koyduğu ‘giriş yasağı’na mahalleli tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Tartışmaların ardından toplu taşıma araçları tekrar eski güzergah kullanılarak seferlerini sürdürdü.Polis ve belediye yetkilileri, son günlerde molotof kokteyli saldırıların artması üzerine ilginç bur karar alarak, toplu taşıma araçlarının Gazi Mahallesi'ne girişini engelledi. İETT ve halk otobüslerinin mahalleye giriş için kullandığı güzergahı tutan polis ekipleri, otobüsleri durdurdu. Mahalleye sadece yürüyerek giriş yapılmasına izin verileceğinin belirtilmesi üzerine evleri yakın olanlar yürüyerek evlerine gitti.

Evleri uzak olan yolcular ise belediye yetkilileriyle tartıştı. Polisi ve belediye ekiplerini suçlayan vatandaşlar, olay olmadığı halde Gazi Mahallesi’nde yaşayanların potansiyel suçlu gösterilmeye çalışıldığını öne sürdüler. Mahallelinin tepkisi ve olay yerine medya mensuplarının gelmesi üzerine evleri uzak olanlar birkaç otobüse bindirilerek başka bir güzergahtan mahalleye sokulmak istendi. Ancak tepkilerin sürmesi üzerine otobüsler eski güzergahı kullanarak mahalleye girdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious