Gazi Üniversitesi Akyurt'ta kampüs açacak!

Gazi Üniversitesi Akyurt'ta kampüs açacak!.11151
  • Giriş : 28.11.2008 / 16:28:00

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan, Ankara'nın Akyurt ilçesinde kampüs açacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş'ı makamında ziyaret eden Prof. Dr. Ayhan, üniversitenin genişlemeye ihtiyacının olduğunu belirtti.

Ayantaş ile birlikte proje üzerinde değerlendirme yapan Prof. Dr. Ayhan, ''Üniversitemizin genişleme projesi içerisinde en uygun alanın Akyurt olduğunu düşünüyoruz. Akyurt'taki 600 dönümlük kampüsümüzde 2 yıllık MYO'nun (Meslek Yüksek Okulu) yanı sıra fakültelerimiz de yer alacak. Ancak bu projeyle birlikte Kredi Yurtlar Kurumu'nun da burada çalışma yaparak öğrencilerimiz için yurt imkanı sağlaması gerekiyor'' dedi.

Projeye göre Çankırı devlet kara yolu yakınındaki 600 dönümlük alanın Gazi Üniversitesi'ne tahsis edileceğini belirten Belediye Başkanı Ayantaş, imar planının Büyükşehir Belediye Meclisi'nden kısa süre içerisinde geçeceğini söyledi.

Başkan Ayantaş, söz konusu bölgenin çevresinin yeşil alan olarak ayrıldığını belirterek, ilçeye üniversite kazandırabilmek amacıyla çalışmaların ivedilikle devam edeceğini ifade etti.

Üniversite alanı projesinin ilçenin kuzeyinde yer aldığını söyleyen Ayantaş, ''İlçemizde ülkemizin sayılı üniversitelerinden birisi olan Gazi'nin yer alması ile birlikte gelişimimize önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Burada asıl önemli olan öğrencilerimizin rahat bir şekilde eğitim görebilmesidir, bunu gerçekleştirebilmek adına üzerimize düşen gerekli atılımları gerçekleştireceğiz'' dedi.

Akyurt'ta 3 yıl önce Gazi Üniversitesi'ne Akyurt Belediyesi'nce yer tahsis edilmiş ve Atatürk MYO eğitim vermeye başlamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*