Gazi Üniversitesi'nde silahlar konuştu

  • Giriş : 03.11.2006 / 00:00:00

Gazi Üniversitesi'nde iki grup arasında yaşanan kavgada, bir öğrenci kuru sıkı olduğu sanılan bir tabanca ile her iki bacağından yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada bugün saat 14:00 sularında Eğitim Fakültesi Resim İş Bölümü bina girişinde biri üniversite dışından, diğerleri de üniversitenin öğrencisi olduğu saptanan küçük bir grup ile başka bir grup arasında bir arbede yaşandığı bildirildi. Açıklamada iki grup arasında ağız dalaşı ile başlayan tartışmanın, bir kişinin diğer gruptan bir öğrenciye kafa atması ile kısa sürede karşılıklı tartaklamaya dönüştüğü belirtildi.

"Bu arada saldırgan gruptan biri saldırıya uğrayan gruptan bir öğrenciyi, kuru sıkı olduğu sanılan bir tabancayla her iki bacağından yaralar." denilen açıklamada, yaralı öğrencinin Gazi Hastanesi'ne tedavi altına alındığı ifade edildi. Kurşunların kemik ile temas etmediği, yaraların doku ezilmesinden ibaret olduğu belirtilen açıklamada, ameliyata alınan öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu aktarıldı.

Rektörlükten yapılan açıklamada; üniversite yönetiminin olaylarla ilgili kapsamlı ve çok yönlü bir araştırma başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious