Gaziantep adaylarına Aksu rötüşü

Gaziantep adaylarına Aksu rötüşü.11801
  • Giriş : 15.01.2009 / 15:23:00

AK Parti'nin Gaziantep Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu'nun da katıldığı toplanrıda kamuoyuna tanıtıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aksu, ''AK Parti gözünü budaktan esirgemiyor, Ergenekon çetesiyle mücadeleyi etmeyi kendisine vazife bildi ve Türkiye'yi Ergenekon çetesinden temizlemeye kararlı'' dedi.

AK Parti'nin Gaziantep Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları kamuoyuna tanıtıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Aksu, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan olayların artık katliama dönüştüğünü, bu katliam karşısında dünyanın sessiz kaldığını ifade etti.

Gazze'de yaşanan ve bitmek bilmeyen zulmün vahşete dönüştüğüne dikkati çeken Aksu, ''AK Parti hükümeti olarak Gazze'deki saldırıların durması için ilgili ülkelerle diplomasi girişimlerimizi sürdürüyoruz'' dedi.

Aksu, Gazze'de savunmasız kadın ve çocukları öldüren İsrail'i kınadığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu zulmü yapanlar bu dünyada da öbür dünyada da Allah'a hesap veremeyecekler. Yaralı Filistinli kardeşlerimizi gönderdiğimiz özel ambulans uçaklarla Türkiye'ye getirip tedavi ediyoruz. Hem hükümet olarak hem de ülke genelinde çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan yardım kampanyalarında toplanan para, gıda, giyim ve çeşitli eşyaları çok zor şartlarda da olsa Gazze'ye ulaştırmaya çalışıyoruz.''

-''ERGENEKON'' SORUŞTURMASI-

Sözlerini ''Ergenekon'' soruşturmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak sürdüren Aksu, AK Parti hükümetinin çetelerle ve yolsuzlukla mücadele etmeyi kendisine şiar edindiğini, ''Ergenekon çetesinin'' tespit edilmesinin ardından çete yapılanmasının temizlenmesi amacıyla devlettin kolluk kuvvetleri ve yargıçlar tarafından başlatılan mücadeleyi sonuna kadar desteklediklerini vurguladı.

Aksu, ''AK Parti gözünü budaktan esirgemiyor, Ergenekon çetesiyle mücadeleyi etmeyi kendisine vazife bildi ve Türkiye'yi Ergenekon çetesinden temizlemeye kararlı. Çetelerle sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Türkiye'yi çetelerden temizleyeceğiz. Suç makinesi haline gelen Ergenekon çetesiyle korkmadan, yılmadan mücadele edip Türkiye'nin önünü açmaya kararlıyız'' diye konuştu.

-ŞİMŞEK'İN KONUŞMASI-

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de konuşmasında, Gaziantep'te 10 belediye başkan adayının hepsinin kazanması için yoğun bir çalışma başlatacaklarını bildirdi.

Geride kalan 5 yılda Gaziantep'teki AK Parti'li 8 belediye başkanının çok önemli hizmetler gerçekleştirdiğini ifade eden Şimşek, ''yapılacak seçimlerde başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 10 belediye başkan adayımız da seçimleri kazanıp Gaziantep'i daha modern ve daha çağdaş bir kent haline getirmeye devam edecekler. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

''AK Parti'nin halkla aynı dili konuşan, aynı duyguyu paylaşan bir parti olduğunu'' savunan Şimşek, halkın desteği ile yerel seçimlerden zaferle çıkacaklarını ifade ederek, ''biz ülkeye hizmet etmeye devam ediyoruz. Biz şunu diyoruz: Durmak yok yola devam'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu,

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Asım Güzelbey,

Şehitkamil Belediyesi başkan adayı Rıdvan Fadıloğlu,

Şahinbey Belediyesi başkan adayı Mehmet Tahmazoğlu,

Oğuzeli Belediyesi başkan adayı Bekir Öztekin,

İslahiye Belediyesi başkan adayı Ömer Öztürk,

Nizip Belediyesi başkan adayı Hacı Fevzi Akdoğan,

Araban Belediyesi başkan adayı Mehmet Özdemir,

Nurdağı Belediyesi başkan adayı Orhan Yılmaz,

Yavuzeli Belediyesi başkan adayı Ali Sakar

Karkamış Belediyesi başkan adayı Nuh Kocaaslan'ı platforma çağırarak birlikte fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*