Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da Avrupa heyecanı

  • Giriş : 08.05.2006 / 00:00:00

Türkiye Birinci Bayanlar Voleybol Ligi klasman grubundan gelen Galatasaray ile final grubunda ilk 5'e giren Gaziantep Şahinbey Belediyespor, arasında oynanan maçı evsahibi takım 3-0 kazanarak Avrupa kupalarına katılan son takım oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şahinbey Belediyespor ilk maçı da deplasmanda 3-0 kazanmıştı.

Kamil Ocak Spor Salon'unda oynan karşılaşmada evsahibi takım maça çok iyi başladı. Özellikle Jelena ve Gülcan'ın smaçları ile ilk seti 25-20 alan Şahinbey Belediyespor, ikinci sette zorlanmasına rağmen 25-23 almasını bildi. Son sette daha rahat olan Güney ekibi, bu seti de 25-14 ve maçı da 3-0 alarak büyük sevinç yaşadı.

Karşılaşma sonrası saha içinde taraftarı ile büyük mutluluk yaşayan Şahinbey takımı, soyunma odasında da başkanın verdiği özel prim ile mutluluklarını ikiye katladılar.

Şahinbey Antrenörü Hüseyin Özcoşan, turu ilk maçta bitirdiklerini ve ikinci maçta da iyi bir oyun çıkardıklarını söyledi. Avrupa'ya katılmak için büyük mücadele verdiklerini, bayanlar liginin çok zorlu olmasına rağmen, baraj maçı oynayanrak bu hedef ulaştıklarını söyledi. Bu kadro ile Avrupa kupalarında çok başarılı olamayacaklarını ve takıma mutlaka takviye yapmaları gerektiğini işaret eden Özcoşan, yönetim ve başkan ile bu konuyu detaylı bir şekilde konuşacaklarını belirtti.

Kulüp Başkanı Ömer Can ise, aynı başarıyı da Avrupa'da göstereceklerini ve bu takım kadrosuna takviye yapacaklarını kaydetti.

İlk kez bir Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden bayan takımının Avrupa kupalarına katılma hakkı kazandığını ifade eden Can, belediye olarak sosyal faaliyetlerin yanına sportif faaliyetleri de eklediklerini bildirdi. Özellikle gençlere yönelik sportif alanlarda çalışmalarını devam ettiğini işaret eden Can, Galatasaray gibi bir takımı eleyen oyuncuları ile teknik kadroyu kutladı.

Bu arada Şahinbey Belediyesporlu oyuncular ile taraftarlar, Galatasaray'ı elemenini mutluluğunu hep birlikte şehir turu atarak kutladılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious