Gaziantep fena karıştı

  • Giriş : 16.07.2006 / 00:00:00

Gaziantep'te kimlik soran polislere bıçaklı saldırıda 2 polis yaralandı, bir saldırgan öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Hoşgör Mahallesi 11 nolu sokakta devriye gezen Asayiş Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları Abdullah Elçi ve Ahmet Çetin, durumlarından şüphelendikleri Önder İlhan, Selçuk Karabulut ve İ.Halil Karataş isimli 3 kişiyi kimlik sormak için durdurdu. Üzerlerinde kimlik olmadığını söyleyen zanlıları gözaltına almak isteyen polis memurları ile 3 kişi arasında arbede çıktı.

Arbede sırasında zanlılardan Selçuk Karabulut (18) ile Önder İlhan (23) üzerlerinde taşıdıkları bıçakla polis memurlarına saldırdı. Bıçak darbeleri ile yaralanan polis memurları, tabancasını çekerek Karabulut'a ateş etti. Şahıs, vücuduna isabet eden 8 kurşun ile olay yerinde hayatını kaybetti.

Vücutlarının çeşitli yerlerinde aldıkları bıçak darbeleriyle ağır yaralanan polis memurları; Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralı memurlardan Ahmet Çetin burada ameliyata alınırken, Abdullah Elçi ise 25 Aralık Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Elçi, 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'ne gelerek polis memurlarının sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Burada polislerin bıçaklandığı olayın diğer iki zanlısıyla da görüşen Yılmaz, gazetecilerin sorularını, "Soruşturma devam ediyor. Polise saldırı olmuştur, polis görevini yapmıştır" şeklinde cevaplandırdı.

Emniyet telsizinden yaralı polis memurları için kan arandığını dinleyen polis memurları hastaneye akın etti. Polisleri yaralayan Önder İlhan ve İ.Halil Karataş'ın sağlık raporu alındıktan sonra Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmesi için polis otosuna bindirilirken vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. 'Şerefsizler, 'Asın bu şerefsizleri asın' diye bağıran vatandaşlar, polis aracındaki zanlıları linç girişiminde bulundu. 'Bunları bizim elimize verin, cezasını biz verelim' diyerek polis aracına saldıran vatandaşlara polisler engel oldu. Yaralı polis memurlarının hayati tehlikelerinin bulunduğu, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma sürdürüldüğü bildirildi.

İki zanlı, emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious