Gaziantep golcüsüne kavuştu

Gaziantep golcüsüne kavuştu.12569
  • Giriş : 27.07.2008 / 18:01:00
  • Güncelleme : 02.09.2016 / 10:06:54

Gaziantepspor, İvan De Souaza ve Beto'dan sonra FC Santos kulübünde futbol hayatını sürdüren Brezilyalı 28 yaşındaki forvete dönük orta saha oyuncusu Rodrigo Barbosa Tabata'yı kadrosuna kattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziantepspor, İvan De Souaza ve Beto'dan sonra FC Santos kulübünde Futbol hayatını sürdüren Brezilyalı 28 yaşındaki forvete dönük orta saha oyuncusu Rodrigo Barbosa Tabata'yı kadrosuna kattı. Kırmızı-siyahlılar, Tabata ile 3 yıllık mukavele imzaladı.

Brezilyalı futbolcu için, Celal Doğan Tesisleri antrenman sahasında imza töreni düzenlendi. İmza törenine yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda taraftar da katıldı.

Kulüp başkanı İbrahim Kızıl, imza töreninde yaptığı konuşmada, daha önce antrenörler tarafından izlenen ve teknik direktör Nurullah Sağlam'ın mutlaka alınmasını istediği, Santos'da 10 numara oynayan 1,80 metre boyundaki oyuncu ile her türlü şartlarda anlaşma sağlandığını, uzun süren transfer görüşmelerinin mutlu sona erdiğini söyledi.

Tabata ile görüşmelerin 2,5 ay önce başladığını, bu oyuncuyu Brezilya'daki bazı kulüplerin yanı sıra Japonya ve birçok Avrupa kulübünün de istediğini ifade eden Kızıl, ''Taraftara kongrede bir sez vermiştim. 'Tabata ya gelecek ya gelecek' demiştim. Bu sözü yerine getirdiğim için mutluyum. İnşallah futbolcu da kendisinden bekleneni verir, bizi mutlu eder, gururlandırır'' diye konuştu.

Bu transferi gerçekleştirmek için büyük fedakarlık gösterdiğini anlatan Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Uzun süredir peşinde olduğumuz Tabata ile anlaştık, böyle bir oyuncuya formamızı giydireceğimiz için çok heyecanlı ve mutluyum. Öncelikle taraftara verdiğim sözü yerine getirdiğim için çok mutluyum. Tabata'yı da Avrupa'dan, Japonya'dan çeşitli kulüpler istiyordu. İkna ettik, fedakarlık yaptık ve mutlu sona ulaştık. Tabata'ya, bizim için çok kutsal olan kırmızı-siyah forma renklerimiz çok yakışacak. Tabata, Gazianteplilere, bu kentin takımına gönül verenlere benim bir armağanımdır.''

Kızıl, bu transferin gerçekleşeceğine Brezilya'da kimsenin inanmadığını, şu anda Brezilya basınında Brezilya'dan gerçekleştirilen en iyi 10 transferden biri olarak gösterildiğini söyledi.

Bundan sonra önemli olanın bu kadronun ligde getireceği ses olacağını dile getiren Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Takıma büyük katkı sağlayacak, başarıya aç, düzgün, futbola gönül veren, bünyemize uyum sağlayabilecek, iyi oyuncuları kadroya dahil ettik. Sezon sonunda taraftarlara ve kent halkına güçlü bir kadro oluşturma sözü vermiştik. Bunu da yerine getirmek için yoğun bir çaba sarf ettik. Biz, taraftarımıza verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimize, üzerimize düşenleri yaptığımıza inanıyoruz. Bu sezon iyi bir kadro kurduk, yapılan transferlerin takıma faydalı olacağına inanıyorum. Çok iyi bir Gaziantepspor geliyor. Biz, yönetim kurulu olarak başarı için buradayız. Gaziantepspor efsanesini geri getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz, Allah bizleri mahcup etmesin. ''

-TABATA; ''TEKLİFİ KABUL ETMEDEN ÖNCE MALDONADO VE ALEX'İ ARADIM''-

Duygu ve düşünceleri sorulan Tabata ise hala büyük heyecan ve şok yaşadığını, Brezilya'da futbola olan sevginin aynısını Gaziantep'e ayak bastığı dakikadan itibaren yaşadığını söyledi.

Bu transferin gerçekleşmesinde büyük katkısı olan Kızıl ailesine ve yönetim kuruluna teşekkür eden Tabata, şunları kaydetti:

''Bugüne kadar bu transferin gerçekleşmesi için gösterilen fedakarlıkların farkındayım. Bu noktaya nasıl gelindi, neler yapıldı çok iyi biliyorum. Brezilya'da futbola olan sevgi bir başkadır, ancak dün havaalanında yaşadıklarım ve bugün imza töreninde gördüklerim beni çok duygulandırdı ve mutlu etti. Bunlar büyük sürpriz oldu benim için. Yaşadıklarım beni pozitif olarak çok etkiledi. Burada da aynı şeyleri yaşamam beni çok mutlu etti. Bu yaşadıklarım beni başarılı olmaya itecek. Kendimi takımıma daha iyi vereceğim.''

Türk futbolu hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmadığını, Gaziantepspor'un teklifini kabul etmeden önce Fenerbahçe'de oynayan ve Santos'tan takım arkadaşı olan Maldonado ile Alex'i aradığını, buranın iyi bir kulüp olduğu bilgisini aldığını anlatan Tabata, ''Her ikisi de Türkiye'de futbolun çok sevildiğini, Gaziantepspor'un da iyi bir kulüp olduğunu anlattılar. Yine Gaziantepspor'da oynayan Brezilyadan arkadaşım İvan de Souaza'da iyi bir referans verdi. İlk kez ülkemin dışında bir ülkede Futbol oynayacağım için de mutluyum'' dedi.

Kendisinden beklentilerin fazla olduğunun farkında olduğunu, bunun üzerinde bir baskı yaratmayacağını söyleyen Tabata, ''Ben Pele'nin 10 numara giydiği bir takımdan, 10 numara giyerek buraya geldim. Kendime güveniyorum. Ofansif oynayan, yüzü sürekli kaleye dönük, mücadeleci, savaşmayı seven, gol atmayı seven bir futbolcuyum. Her yıl 10 gol atıyorum, bura da hedefim 10 gol ve üzeri olacak'' şeklinde konuştu.

İmza töreninin ardından, topla gösteri yapan Tabata, sempatik hareketleri ile dikkati çekerken, taraftarlar futbolcuyu omuzlarına alarak tezahürat yaptı. Tabata, daha sonra taraftarlara imza verdi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*