Gaziantep uçakları, Adana'ya indi

Gaziantep uçakları, Adana'ya indi.8589
  • Giriş : 11.12.2007 / 20:59:00

Gaziantep'teki yoğun sis nedeniyle havaalanına inemeyen SunExpress'e ait yolcu uçağı İzmir'e dönerken, İstanbul ve İzmir'den gelen Pegasus Havayolları'na ait 2 uçakla, Onur Air'e ait bir yolcu uçağı da Adana'ya inmek zorunda kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan rötarlı kalkan ve Gaziantep'teki yoğun sis nedeniyle iniş yapamayan SunExpress'e ait İzmir- Gaziantep uçağı 3 saat sonunda İzmir'e döndü. Saat 07.00'de Adnan Menderes Havalimanı'ndan kalkması gereken, ancak Gaziantep'teki hava koşullarına bağlı olarak İzmir'den saat 10.20'de hareket eden SunExpress'in XQ 9128 sefer numaralı yolcu uçağı, yoğun sis nedeniyle Gaziantep'e inemedi. İçinde 88 yolcu bulunan uçak, pilotun inişi güvenli bulmaması üzerine, yaklaşık 3 saat havada tur attı, ardından İzmir'e dönerek, saat 13.30'da Adnan Menderes Havalimanı'na indi. Şirket yetkilileri isteyen yolculara bilet paralarının iade etti, bazı yolcuları da yarınki uçuşa aktardı.

İstanbul- Gaziantep seferini yapan Pegasus Havayolları ile Onur Air'e ait 3 yolcu uçağı da olumsuz hava koşulları nedeniyle Adana'ya inmek zorunda kaldı. Atatürk Havalimanı'ndan saat 11.15'te kalkan Onur Air uçağı, saat 14.00 sıralarında Adana Havalimanı'na indi. Pegasus Havayolları'na ait İzmir- Gaziantep ve İstanbul- Gaziantep seferini yapan 2 yolcu uçağı da Adana Havalimanı'na yolcularını indirdi. Yolcular otobüslerle Gaziantep'e gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious