Gaziantep Valiliği'nde güvercin krizi

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Gaziantep Valiliği, yerel gazeteler ile birlekte bina içerisine giren Demokratik Sol Parti'nin (DSP) 'Güvercin' isimli dergisinin nasıl girdiğini arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir gün sonra tekrar valiliğe gazete bırakmaya gelen Çeliktürk, valiliğin güvenlik görevlisi tarafından sorgulandı. İsmi, adresi ve telefonu alınan Çeliktürk, dergiyi kendisinin bırakmadığını söyleyerek valilik kapısından ayrıldı.

Bir hafta araştırma yapan valilik görevlileri Güvercin Dergisi'ni kimin bıraktığını bulamadı. Valilik derginin kimin bıraktığını araştırıyor.

Gaziantep'te 6 tane günlük yayın yapan yerel gazete ile 2 tane haftalık yayın yapan gazete dağıtımını yapan Fatih Çeliktürk, dergiyi kesinlikle kendisinin bırakmadığını söylüyor. Çeliktürk, olayı şöyle özetliyor; "Pazar günü haftalık yayın yapan gazeteleri valiliğe bıraktıktan sonra bir sivil giyimli şahıs valiliğin görevilisi olduğunu söyledi. Gazetelerin arasından DSP'nin Güvercin Dergisi'nin çıktığını söyleyerek adımı, adresimi ve telefonumu aldı. Ancak benim gazetelerimin arasında dergi ve broşör yoktu. Sonradan öğrendiğime göre parti kendisi elden dağıttırmış. Benim tahminime göre onlardan birisi ya da valilikte çalışan bir kişi okuduktan sonra gazetelerin arasına bırakmıştır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious